iOstrowWlkp.pl reklamy
Odolanów

Kwarantanna w Domu Pomocy Społecznej

Jej wprowadzenie wymusiło wykrycie przypadków zakażenia COVID-19 wśród mieszkańców DPS w Odolanowie. W sumie pozytywny wynik na obecność koronawirusa stwierdzono u 13 mieszkańców odolanowskiego Domu Pomocy Społecznej. Izolacja placówki trwała przez 10 dni - od 4 do 13 listopada.

Do bezpośredniej opieki nad mieszkańcami wyznaczony został czteroosoby zespół pracowników, który miał do dyspozycji dodatkowe pomieszczenia zapewniające opiekunom przestrzeń, pozwalającą na odpowiedni wypoczynek oraz zapewniono miejsca noclegowe. Bezpośredniego wsparcia finansowego w celu przeciwdziałania zaistaniałej sytuacji udzieliły władze samorządowe gminy Odolanów.

- Izolacja przebiegła w miarę dobrze, a wśród mieszkańców nie wystąpiły bardzo poważne stany chorobowe wymagające ingerencji lekarza lub leczenia szpitalnego. Dzięki podjętym krokom udało się zapobiec dalszemu rozpszestrzenianiu się choroby. Na dzień dzisiejszy, zarówno mieszkańcy domu, jak i kadra ODPS, mają wyniki negatywne - zapewniają władze gminy.


Tagi: odolanów, dps
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również