iOstrowWlkp.pl reklamy
Ważne sprawy

Kursy linii M nie zostaną wstrzymane

Od kilku tygodni trwają intensywne rozmowy pomiędzy władzami Ostrowa Wielkopolskiego i Kalisza w sprawie wypracowania nowego porumienienia pomiędzy miastami na temat kursowania autobusów ostrowskiej spółki MZK i zatrzymywania się na kaliskich przystankach.

- Mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego mogą być spokojni. Nie ma żadnych, nawet najmniejszych obaw, że kursy, które dzisiaj funkcjonują nie będą kursowały od 1 stycznia 2023 roku. W tej chwili dopracowujemy nową treść stosownego porozumienia, już trochę na innych zasadach, natomiast kursy nie będą zawieszone. Doskonale zdajemy sobie sprawę, jak wielu mieszkańców każdego dnia korzysta z połączeń do Kalisza. Częstotliwość kursów dostosowana jest do natężenia pasażerów. Jesteśmy gotowi, od nowego roku, przejąć część kursów linii „19E”,  tak by w jak największym stopniu zaspokoić potrzeby pasażerów – tłumaczy Mikołaj Kostka, zastępca prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego.

W dni robocze do Kalisza kursuje 19 autobusów linii „M”. Najwięcej połączeń jest w godzinach porannych i popołudniowych. W soboty i niedziele takich połączeń jest po sześć. Autobusy Kaliskich Linii Autobusowych, od poniedziałku do piątku, mają po 18 połączeń z Kalisza do Ostrowa oraz po sześć w weekendy.

- Odnajdując się w nowej rzeczywistości oraz uwzględniając nasze możliwości taborowe i kadrowe od 01 stycznia 2023 r. deklarujemy gotowość Spółki do uzupełnienia kilkunastu kursów w miejsce tych, które do tej pory realizowane były przez Kaliskie Linie Autobusowe. Zwiększona liczba kursów będzie dotyczyła zarówno dni roboczych, jak również sobót. Liczba kursów realizowanych w niedziele pozostanie bez zmian – mówi Janusz Marczak, prezes MZK.

Nowe porozumienie pomiędzy Ostrowem Wielkopolskim a Kaliszem jest konieczne, po tym jak w Kaliszu wprowadzona zostanie bezpłatna komunikacja miejska dla posiadaczy Kaliskiej Karty Mieszkańca. Jak zapowiada Mikołaj Kostka, z-ca prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego, bilety pozostaną w tej samej cenie.

- Pomimo rosnących cen zarówno oleju napędowego czy energii, nie zakładamy podwyżki cen biletów. Nasze nowoczesne autobusy będą jeździć na trasie Kalisz – Nowe Skalmierzyce - Ostrów Wielkopolski. Chcemy obsługiwać wszystkich pasażerów i będziemy to robić w tej cenie, w której świadczymy tę usługę także teraz – dodaje M. Kostka.

W ciągu dnia roboczego MZK średnio przewozi około 1600 pasażerów, zarówno do Kalisza, do Ostrowa Wielkopolskiego oraz miejscowości zlokalizowanych na trasie linii „M”. To pokazuje jak ważna i potrzebna jest komunikacja miejska pomiędzy największymi ośrodkami Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej.


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI