iOstrowWlkp.pl reklamy
Z powiatu

Kto skorzysta z czeku na naukę od poznańskiej uczelni?

2023-02-10 07:02:00
Zdjęcie: powiat-ostrowski.pl

Stypendium w wysokości 30 tys. może otrzymać uczeń, który na miejsce nauki wybierze Wyższą Szkołę Handlu u i Usług Akademię Nauk Stosowanych w Poznaniu. Sybiliczne czeki dla chętnych z powiatu ostrowskiego przekazała Magdalena Górska założyciel WSHIU.


WSHIU Akademia Nauk Stosownych to uczelnia z tradycjami sięgającymi ćwierć wieku. Jest uczelnią niepubliczną założoną przez organizację samorządu gospodarczego.

- Chcemy, by młodzież Wielkopolski miała równe szanse, dlatego równomiernie przekazujemy stypendia mieszkańcom różnych miejscowości. Stypendia przekazujemy na ręce starosty. Każdy powiat otrzymuje od nas dwa takie stypendia. Dzięki tym pieniądzom młody człowiek będzie miał sfinansowane trzy lata studiów stacjonarnych na naszej uczelni - powiedziała Magdalena Gorska.

Uczelnia kształci na kierunkach: ekonomia, rachunkowość i finanse, zarządzanie czy logistyka, ale również takie, które z historyczną nazwą uczelni mają niewiele wspólnego, jak bezpieczeństwo narodowe, turystyka i rekreacja, administracja, pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna czy dziennikarstwo i komunikacja społeczna. W tym roku otrzymała pozwolenie na prowadzenie dwóch nowych kierunków: pielęgniarstwa i ratownictwa medycznego.

 

Źródło: powiat-ostrowski.pl


Czytaj również