iOstrowWlkp.pl reklamy
Z powiatu

Krzysztof Miklas gościem w Odolanowie

2022-03-17 11:03:00
Zdjęcie: odolanow.pl

W Odolanowskim Domu Kultury gościł znany polski dziennikarz sportowy Krzysztof Miklas, sprawozdawca telewizyjny i radiowy m.in. wielu igrzysk olimpijskich.


Jest on także autorem kilkudziesięciu filmów biograficznych na temat legendarnych postaci polskiego sportu, jak chociażby wybitnego odolanowianina - gen. Kazimierza Glabisza, który był przewodniczącym Polskiego Komitetu Olimpijskiego i prezesem PZPN.

Odolanowska młodzież, która wraz z wychowawcami uczestniczyła w spotkaniu miała okazję dowiedzieć się nieco więcej na temat życia patrona swojej szkoły jak i wielu innych wybitnych postaci z historii naszego sportu dzięki filmom dokumentalnym autorstwa naszego gościa. W spotkaniu uczestniczyli również: rektor Towarzystwa im. Roberta Schumana w Woj. Wielkopolskim Bogusław Cebulski oraz redaktor naczelny Dzwonka Odolanowskiego Piotr Młoczyński, który na wstępie przybliżył obecnym na sali widowiskowej ODK postać Krzysztofa Miklasa. Na spotkaniu obecny był również Radny Powiatowy Rafał Walkow.

Krzysztof Miklas przyjechał do Odolanowa na zaproszenie Stowarzyszenia Trzeźwości - Centrum Integracji Społecznej – Klub Rodzina CIS.

Źródło: odolanow.pl

Tagi: odolanów


Czytaj również

ALFALINE HURTOWNIA ELEKTRYCZNA OSTRÓW WLKP.
POLUB NAS NA FACEBOOK