iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

Krakowska z nowym asfaltem

2021-10-04 14:10:00
Zakończyły się prace przy przebudowie jezdni ulicy Krakowskiej na odcinku od ul. Grunwaldzkiej w kierunku ul. Kujawskiej. Teraz to 324 metry nowej nawierzchni asfaltowej. W kolejce czekają jeszcze chodniki.

Na ulicy Krakowskiej wybudowany został ponad 320-metrowy odcinek jezdni o szerokości 6 metrów. Dwa lata temu wykonano w tym miejscu kanalizację deszczową i fragment nawierzchni, w tym roku przyszedł czas na dalszą część drogi usytuowanej przy Osiedlu Grunwaldzkim.

- Ta część Ostrowa rozwija się niezwykle dynamicznie. Wciąż powstają tu nowe bloki, nowe domy, mieszka tu coraz więcej młodych rodzin. Nowa nawierzchnia zastąpiła nierówną drogę wysypaną gruzem. Teraz komfortowo i bezpiecznie można dojechać do domu – zapewnia Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Wykonawcą inwestycji jest Zakład Posadzkarsko-Brukarski i Utrzymania Zieleni Miejskiej Andrzej Szablewski z Nowych Skalmierzyc, która złożyła najniższą ofertę w przetargu ogłoszonym przez Miejski Zarząd Dróg. Koszt tego zadania to blisko 490 tys. złotych. Okres gwarancji na wykonane prace budowlane to 60 miesięcy.Czytaj również

ALFALINE HURTOWNIA ELEKTRYCZNA OSTRÓW WLKP.
POLUB NAS NA FACEBOOK