iOstrowWlkp.pl reklamy
Z policji

Kradł karty płatnicze. Usłyszał ponad 130 zarzutów

Kryminalni z Ostrowa Wielkopolskiego zatrzymali na terenie Poznania mężczyznę, który posługiwał się cudzymi kartami płatniczymi. Mężczyzna usłyszał ponad 130 zarzutów dotyczących m.in. kradzieży z włamaniem na konta bankowe. Podejrzany na terenie województwa wielkopolskiego w tym na terenie powiatu ostrowskiego kradł karty płatnicze wraz z całym portfelem, a następnie posługując się skradzionym łupem płacił za zakupy w sklepach.

W wrześniu tego roku, policjanci otrzymali kilka zgłoszeń od pokrzywdzonych, którzy informowali, że w nieustalonych okolicznościach doszło do kradzieży należącego do nich portfela wraz z dokumentami, niewielką ilością gotówki oraz kartą bankomatową. Po czasie okazało się, że za pomocą karty, ktoś dokonał płatności metodą zbliżeniową. Z kont pokrzywdzonych znikało kilkaset złotych.

Policjanci od razu przystąpili do wyjaśniania tej sprawy. Zabezpieczyli kilka nagrań monitoringu. W toku prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że sprawcą tych przestępstw może być 52-latek z powiatu średzkiego. Typowania funkcjonariuszy okazały się celne. 6 października, kryminalni z Ostrowa Wielkopolskiego zatrzymali mężczyznę w Poznaniu. Policjanci znaleźli przy nim kartę bankomatową, która nie była jego własnością.

Mężczyzna został zatrzymany. Zebrany materiał dowodowy potwierdził, że to właśnie on dokonywał kradzieży i za pomocą kart bankomatowych płacił za zakupy metodą zbliżeniową. Policjanci ustalili, że przestępczy proceder 52-latka miał miejsce nie tylko na terenie Ostrowa Wielkopolskiego, ale również innych miastach Wielkopolski. Mężczyzna usłyszał ponad 130 zarzutów. Dodatkowo, odpowie w warunkach recydywy. Sąd na wniosek Policji i Prokuratora zastosował wobec mężczyzny 3-miesięczny tymczasowy areszt. Za te przestępstwa grozi mężczyźnie do 15 lat więzienia.

Źródło: KPP Ostrów Wlkp.

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również