iOstrowWlkp.pl reklamy
Z powiatu

Kradł elektronarzędzia z budowy

Zdjęcie: KPP Ostrów Wielkopolski

Zarzuty kradzieży z włamaniem usłyszał 41-letni mężczyzna, który włamał się do domu jednorodzinnego będącego w budowie i ukradł elektronarzędzia o łącznej wartości około 5 tys. zł.

- 6 listopada policjanci przyjęli zawiadomienie o kradzieży z włamaniem, do której doszło na terenie budowy jednego z domów jednorodzinnych. Do kradzieży doszło w okresie od początku października do 6 listopada. Nieznany sprawca włamał się do domu i ukradł z niego elektronarzędzia o łącznej wartości blisko 5 tysięcy złotych. Wśród utraconych przedmiotów znajdowały się m. in. młot wyburzeniowy, wkrętarka, laser budowlany - podają mundurowi.

Sprawa zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego, którzy na podstawie własnych informacji wytypowali i ustalili tożsamość sprawcy tego przestępstwa. Mężczyzna został zatrzymany wczoraj w swoim miejscu zamieszkania. Podczas przeszukania mieszkania kryminalni znaleźli część skradzionego sprzętu. Jak ustalili funkcjonariusze niektóre przedmioty zostały zastawione w lombardach.

Część sprzętu budowlanego została już odzyskana przez policjantów.

- Zatrzymany mężczyzna to mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego. 41-latek za popełnione przestępstwo usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Sprawcy, który był już uprzednio skazany w warunkach recydywy wielokrotnej przed upływem 5 lat po odbyciu łącznie co najmniej jednego roku pozbawienia wolności za kradzież z włamaniem, może grozić nawet 15 lat pozbawienia wolności - wyjaśniają policjanci.

Źródło: KPP Ostrów Wielkopolski

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI