iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama - EUROWARSZTAT TOMIK
IGLOO - KROTOSZYN CHŁODNICTWO I KLIMATYZACJE

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.
Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu ostrowskiego.


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.


Reklama SMOK AUDIO
Ostrów Wielkopolski

Kotka Szarlotka, to również niezła przylepka

2021-04-23 12:04:00

Zdjęcie: umostrow.pl
Kilka tygodni temu Beata Klimek prezydent miasta, przygarnęła pod dach ostrowskiego magistratu, bezdomną kotkę ze schroniska w Wysocku Wielkim.

- Od dziś będzie mi towarzyszyć podczas codziennych obowiązków - zakomunikowała na portalu społecznościowym prezydent Ostrowa Wlkp.

Ponieważ nowa lokatorka prezydenckich "apartamentów" nie miała imienia, Beata Klimek poprosiła mieszkańców miasta, by ci pomogli je znaleźć dla kotki a swe propozycje, zostawiali w komentarzach. Ostatecznie padło ich co najmniej kilkadziesiąt. 

I właśnie nad przebiegiem "procesu" wyboru imienia dla czworonoga, pochylił się jeden z ostrowskich radnych, dostrzegając w nim pewne niedociągnięcia.

- Dzień później pani prezydent w swoim wpisie pod tymże postem dość autorytatywnie stwierdziła o zamknięciu głosowania i wyborze imienia Szarlotka. Niestety, okazało się, że z uwagi na brak wcześniejszej informacji o terminie zakończenia przyjmowania propozycji znaleźli się mieszkańcy, którzy nie zdążyli zgłosić swoich propozycji a byli żywo zainteresowani sprawą - wskazywał Piotr Lepka jednocześnie radząc, by w przyszłości, przy podobnych inicjatywach, prezydent miasta formułowała jasne ich reguły.

Ta z kolei niepozostała dłużna wobec zaczepek radnego.

- Żałuję tylko, że do swojej takiej bezpardonowej walki z prezydentem miasta wykorzystuje pan biedne, chore i porzucone zwierzę, które w naszym urzędzie znalazło szczęśliwy dom i kochających ludzi - zwracała uwagę Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wlkp.

Przyznała także, że wybór dla kotki, "apetycznie" brzmiącego imienia Szarlotka, odnosił się także m.in. do symbolu miasta, którym jest jabłko.

- Muszę też powiedzieć, że często wołamy na nią po prostu "przylepka". Nie  dlatego, że w tej chwili w sposób złośliwy odnoszę się do autora tego zapytania, ale dlatego, że rzeczywiście jest przeuroczą kotką, która kocha się przytulać i kontakt z ludźmi - przyznała Beata Klimek.

(alf)
Bank Spółdzielczy w Jarocinie - Oddział w Ostrowie Wielkopolskim

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Autopromocja - Zamów reklamę w lokalnej Gazecie Internetowej


iOstrowWlkp.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - iostrowwlkp.pl