iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

Kotka Szarlotka, to również niezła przylepka

2021-04-23 12:04:00
Zdjęcie: umostrow.pl
Kilka tygodni temu Beata Klimek prezydent miasta, przygarnęła pod dach ostrowskiego magistratu, bezdomną kotkę ze schroniska w Wysocku Wielkim.

- Od dziś będzie mi towarzyszyć podczas codziennych obowiązków - zakomunikowała na portalu społecznościowym prezydent Ostrowa Wlkp.

Ponieważ nowa lokatorka prezydenckich "apartamentów" nie miała imienia, Beata Klimek poprosiła mieszkańców miasta, by ci pomogli je znaleźć dla kotki a swe propozycje, zostawiali w komentarzach. Ostatecznie padło ich co najmniej kilkadziesiąt. 

I właśnie nad przebiegiem "procesu" wyboru imienia dla czworonoga, pochylił się jeden z ostrowskich radnych, dostrzegając w nim pewne niedociągnięcia.

- Dzień później pani prezydent w swoim wpisie pod tymże postem dość autorytatywnie stwierdziła o zamknięciu głosowania i wyborze imienia Szarlotka. Niestety, okazało się, że z uwagi na brak wcześniejszej informacji o terminie zakończenia przyjmowania propozycji znaleźli się mieszkańcy, którzy nie zdążyli zgłosić swoich propozycji a byli żywo zainteresowani sprawą - wskazywał Piotr Lepka jednocześnie radząc, by w przyszłości, przy podobnych inicjatywach, prezydent miasta formułowała jasne ich reguły.

Ta z kolei niepozostała dłużna wobec zaczepek radnego.

- Żałuję tylko, że do swojej takiej bezpardonowej walki z prezydentem miasta wykorzystuje pan biedne, chore i porzucone zwierzę, które w naszym urzędzie znalazło szczęśliwy dom i kochających ludzi - zwracała uwagę Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wlkp.

Przyznała także, że wybór dla kotki, "apetycznie" brzmiącego imienia Szarlotka, odnosił się także m.in. do symbolu miasta, którym jest jabłko.

- Muszę też powiedzieć, że często wołamy na nią po prostu "przylepka". Nie  dlatego, że w tej chwili w sposób złośliwy odnoszę się do autora tego zapytania, ale dlatego, że rzeczywiście jest przeuroczą kotką, która kocha się przytulać i kontakt z ludźmi - przyznała Beata Klimek.

(alf)Czytaj również

ALFALINE HURTOWNIA ELEKTRYCZNA OSTRÓW WLKP.
POLUB NAS NA FACEBOOK