iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

Kossakowski, Woroch, Peśla...

2022-11-14 07:09:49

Kossakowski, Woroch, Peśla będą gośćmi spotkania w Ostrowskim Centrum Kultury już 15 listopada. Wydarzenie odbędzie się w ramach kampanii “Jestem tylko niepełnosprawny”.


- Niepełnosprawność to nie definicja. To główny przekazać naszej kampanii. Między innymi o tym porozmawiamy z gośćmi tego spotkania - Przemysławem Kossakowskim, Michałem Worochem i Dariuszem Peślą. To inspirujące osobowości, które opowiedzą nam wyjątkowe historie i jestem przekonana, chcecie je poznać. Zapraszam gorąco - zaprasza Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

 

Wyjątkowe spotkanie z inspirującymi bohaterami na Dużej Scenie Ostrowskiego Centrum Kultury odbędzie się już 15 listopada o godzinie 18. Bezpłatne wejściówki można odebrać w kasie OCK. Ilość miejsc ograniczona.

 

Gośćmi spotkania będą Przemysław Kossakowski, Michał Woroch i Dariusz Peśla. Podczas wydarzenia rozmawiać będziemy o założeniach i celach kampanii "Jestem tylko niepełnosprawny", ale nie zabraknie też wyjątkowych historii i wspomnień przygotowanych specjalnie na tę okazję przez naszych gości.

 

Michał Woroch jest podróżnikiem, fotografem, twórcą projektu "Wheelchair trip" i Przemysław Kossakowski to dziennikarz i podróżnik, który przez lata był związany z telewizją TTV. Natomiast Dariusz Peśla to ostrowianin, dziennikarz, pisarz, historyk regionalista, działacz na rzecz poprawy sytuacji osób niepełnosprawnych.

 

W Ostrowie Wielkopolskim  mieszka około 7 tysięcy osób z niepełnosprawnościami, a więc taką osobą jest co dziesiąty z nas. Cierpią oni głównie na dysfunkcje narządu ruchu, wady wzroku oraz ułomności intelektualne.

 

Kampania “Jestem tylko niepełnosprawny” – spoty telewizyjne, billboardy, ulotki, spotkania osób niepełnosprawnych z mieszkańcami”  jest realizowana w ramach projektu „E-Ostrów 2050 – Miasto Ekologiczne, Energetyczne, Ekonomiczne”, który jest realizowany przy współudziale pozyskanych przez miasto funduszy z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego w ramach programu „Rozwój lokalny”.

 

Partnerem projektu jest Stowarzyszenie Ostrowianie Dzieciom Specjalnej Troski.Czytaj również

KS PROJEKT SZYMON KARBOWIAK
BISTRO NA TALERZU