iOstrowWlkp.pl reklamy
Z regionu

Koronawirus. Krotoszyn na razie nie zostanie zamknięty

W powiecie krotoszyńskim liczba zakażonych osób szybko zbliża się do 90 osób. W takim tempie przyrostu zachorowań, w ciągu kilku najbliższych dni można spodziewać ponad 100 zakażonych.

Krotoszyn jest liderem pod tym względem w Wielkopolsce. Bardzo głośno mówiło się o izolacji powiatu krotoszyńskiego, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa. 

Dziś o godz. 10.00 rozpoczęła się wideokonferencja wojewody wielkopolskiego, Łukasza Mikołajczyka z przedstawicielami krotoszyńskich samorządów i służb.
- Zapewniam, że ani Krotoszyn jako miasto, ani powiat krotoszyński, nie będą zamknięte! Wszystko funkcjonuje normalnie! Nie trzeba wyjeżdżać, robić dodatkowych zakupów itd. - wyjaśnia starosta.
- Teraz to tylko od nas - mieszkańców zależy, jak szybko uporamy się z trudną sytuacją. Nowe okoliczności wymagają dyscypliny i przestrzegania rygorów stanu epidemii. Nadal dochodzą do nas sygnały o niefrasobliwości wielu osób nie stosujących się do obowiązujących zasad. Proszę was gorąco - zostańcie w domach! Kolejny komunikat po południu. Mamy naprawdę dużo przypadków potwierdzonych zakażeń, ale też od kilku dni wykonuje się u nas bardzo dużą liczbę testów, a więc mamy większą wiedzę o faktycznej skali zjawiska.
 
 

 

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI