iOstrowWlkp.pl reklamy
Z powiatu

Konwój humanitarny z Niemiec

Zdjęcie: powiat-ostrowski.pl

Około 6,5 tony darów otrzymał powiat ostrowski z partnerskiego Sonnebergu w Niemczech. Produkty przeznaczone są dla potrzebujących Ukraińców.

Dary dotarły do powiatu ostrowskiego w specjalnym konwoju humanitarnym 6 marca. Całość składowana została w magazynach ZSP Centrum Kształcenia Praktycznego w Przygodzicach.

Akcja jest efektem wcześniejszych rozmów władz samorządowych obu powiatów. Jednak skala ofiarności zaskoczyła oby włodarzy.

 

- Realizujemy, wraz z naszym miastem partnerskim Sonneberg, bardzo konkretne projekty w edukacji w szkolnictwie zawodowym. Ostatnio w związku z uchodźcami napływającymi do Polski, pojawiła się w naszych rozmowach propozycja konkretnej pomocą dla tych Ukraińców, którzy przebywają na terenie powiatu ostrowskiego. Bardzo dziękujemy za tak szybką reakcję. Dziś juz dary zostały przywiezione na miejsce. W tej chwili trwa ich sortowanie i wkrótce zapadnie decyzja gdzie zostaną dalej przekazane - powiedział starosta ostrowski, Paweł Rajski.

 

- Informację o zbiórce rozpowszechniliśmy w naszym mieście (Sonneberg). Oddźwięk przerósł nasze oczekiwania! Sześć samochodów przywiozło w sumie 6,5 tony darów. Są tam artykuły spożywcze, artykuły dla kobiet, dla dzieci, karma dla zwierząt; lodówki oraz inne rzeczy. Cieszy mnie bardzo, że te rzeczy zostały przekazane na ręce mojego przyjaciela z powiatu ostrowskiego, starosty Pawła Rajskiego - powiedział Jurgen Koepper.

Wielka pomoc w rozładowaniu wykazali się uczniowie klas mundurowych ZSP CKU Przygodzice.

Na spotkaniu z dziennikarzami podkreślono także, iż władze niemieckiego powiatu już teraz gotowe są przyjąć do Sonnebergu określona liczbę osób z Ukrainy. Obecny na spotkaniu przedstawiciel niemieckiego oddziału Czerwonego Krzyża Ady Schooler wyraził zadowolenie, iż - jak to określił - jako organizacja mogą być, choć małą, częścią tego systemu pomocowego.

Źródło: powiat-ostrowski.pl

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również