Olimpiada kierowana jest do uczniów szkół ponadpodstawowych: liceów ogólnokształcących, liceów profilowanych, techników, uzupełniających liceów ogólnokształcących i techników uzupełniających oraz dla uczniów szkół branżowych.
Jakie nagrody czekają?
Dla trzech pierwszych miejsc przewidziano nagrody specjalne: wyjazd turystyczny do wybranego przez uczestnika miejsca w Unii Europejskiej. Może to być zwrot kosztów wycieczki z biurem podróży lub zorganizowanej przez samego uczestnika, także z możliwością zabrania we wspólną podróż innej osoby. Organizatorzy przewidzieli następującą wartość tych nagród:
• I miejsce – wyjazd o maksymalnej wartości 10 tys. zł
• II miejsce – wyjazd o maksymalnej wartości 7 tys. zł
• III miejsce – wyjazd o maksymalnej wartości 5 tys. zł
- Gwiezdny Krąg to niezwykła okazja do zdobycia dogłębnej wiedzy na tematy związane z Unią Europejską, co w akademickiej przyszłości uczestników otwiera niebywałe ścieżki rozwoju zawodowego. To także wspaniała sposobność na poznanie wielu wartościowych ludzi, dzięki którym podróż przez meandry unijnych zawirowań biegnie dużo przyjemniej - powiedział Marek Kaczmarczyk, laureat XIII edycji Olimpiady.
Unia Europejska ustanowiła rok 2023 Europejskim Rokiem Umiejętności, między innymi z tego powodu na Uczestników Olimpiady „Gwiezdny Krąg” czeka wiele niespodzianek.
Co zrobić by wziąć udział?
Szkoła musi wysłać formularz zgłoszeniowy do 13 marca 2023 roku do godz. 12:00 na adres: kontakt@gwiezdnykrag.pl.
Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej „Gwiezdny Krąg” jest projektem realizowanym od 2004 roku. XVIII edycja Olimpiady organizowana jest niezmiennie przez Komisję Europejską - Przedstawicielstwo w Polsce, Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce, Stowarzyszenie „Słupski Instytut ds. Młodzieży” w partnerstwie z ekspertami Team Europe oraz punktami EUROPE DIRECT.
Poprzednia
Następna