iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

Koniec z podgrzewaniem wody za pomocą pieca?

Jak wskazuje radna miejska Elżbieta Grochowska, z takim postulatem wystąpili jakiś czas temu przedstawiciele mieszkańców kilku ostrowskich osiedli m.in. „Zacisze – Zębców”, „Odolanowskie”, „Parcele Zacharzewskie” czy „Stare Kamienice”.

- Przedstawili propozycje dotyczącą ograniczenia możliwości palenia w piecach stałopalnych na potrzeby podgrzania wody w okresie poza sezonem grzewczym tj. od 15 maja do 15 września. Powyższe rozwiązanie zdecydowanie wpłynie na poprawę jakości powietrza w okresie letnim, w momencie zwiększonej aktywności mieszkańców na świeżym powietrzu - przekonuje radna i apeluje do władz miasta, by te z kolei wystąpiły do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego o wprowadzenie stosownych regulacji.

 

Co na to urzędnicy? Ano przyznają, że propozycja zasługuje na uwagę i przygotują stosowne wystąpienie do władz samorządowych województwa wielkopolskiego, o wprowadzenie do tzw. uchwały antysmogowej obowiązującej na terenie województwa wielkopolskiego (bez Miasta Poznania i Miasta Kalisza) zakazu użytkowania w proponowanym przez przedstawicieli ww. osiedli terminie urządzeń służących do przygotowania ciepłej wody użytkowej opalanych paliwami stałymi.

 

- Zaznaczyć należy, że wprowadzenie do uchwały tego typu zmian musi zostać poparte przez przedstawicieli całego województwa (większość w sejmiku województwa wielkopolskiego), ponieważ zapisy obowiązywać będą na terenie całego województwa, z wyłączeniem Miasta Poznania i Miasta Kalisza, na terenie których kwestie te regulowane są odrębnymi uchwałami - zaznacza Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wlkp.


Tagi: ostrów, pieceTworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI