iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

Koniec z kurzem i błotem na Kasztanowej

2021-05-12 08:12:10
Zdjęcie: umostrow.pl
Ruszył remont ulicy Kasztanowej w Ostrowie Wlkp. będącej częścią osiedla Parcele Zacharzewskie. Zmodernizowany zostanie niemal pół kilometrowy odcinek drogi. Zadanie pochłonie około 580 tys. zł a prace przeprowadzi Przedsiębiorstwo Budowlano–Handlowe Józef Kryś z Krotoszyna.

- Koryto jezdni zostało wyprofilowane, są już także nowe krawężniki. Kolejnym etapem będzie wykonanie warstwy cementowo–piaskowej niezbędnej do położenia nowej nawierzchni. Część ulicy z większym ruchem samochodów wykonana zostanie z betonu asfaltowego, natomiast uliczki służące mieszkańcom głównie do dojazdów do swoich domów staną się ciągami pieszo–jezdnymi z kostki brukowej – wymienia Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wlkp.  

Kasztanowa, która dotychczas była drogą gruntową, gdzie po deszczu ciężko było przejść suchą noga a latem okoliczni mieszkańcy zmagali się tumanami kurzu, po przeprowadzonym remoncie częściowo będzie ulicą o nawierzchni bitumicznej i z kostki brukowej.

- Jest to znacząca inwestycja dla tej części miasta, dlatego wraz z tutejszą radą osiedla, bardzo o nią zabiegałem. To około 470 metrów nowej, bezpiecznej drogi. Znajdują się tu domy wybudowane wiele lat temu, ale też takie, które powstały całkiem niedawno. Są również firmy. Wszyscy już niebawem skorzystają z komfortowego dojazdu – przekonuje Marek Śliwiński, radny miejski.

(alf)Czytaj również

ALFALINE HURTOWNIA ELEKTRYCZNA OSTRÓW WLKP.
POLUB NAS NA FACEBOOK