iOstrowWlkp.pl reklamy
Zdrowie

Koncentratory tlenu i pulsoksymetry dla ostrowian

Mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego już wkrótce będą mogli bezpłatnie wypożyczać koncentratory tlenu i pulsoksymetry. To kolejny etap działań miasta w walce z wirusem Covid-19. Na zakup sprzętu przeznaczono 50 tys. zł.

- Wygospodarowaliśmy kolejną kwotę na walkę z koronawirusem. Przeznaczamy 50 tys. złotych na zakup koncentratorów tlenu i pulsoksymetrów. To będzie sprzęt ogólnodostępny dla mieszkańców miasta, którzy nie wymagają leczenia szpitalnego - a którzy na skutek choroby, powikłań, czy trudnego przebiegu, choć niewymagającego hospitalizacji – będą mogli korzystać z tego sprzętu w domu. Mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego będą mogli ten sprzęt wypożyczać do domu. Wypożyczenia będzie prowadziła stacja Caritas, która od wielu lat zajmuje się także wypożyczaniem sprzętu medycznego – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

 

Koncentratory tlenu to urządzenia medyczne, które pomagają w niewydolności oddechowej. Natomiast pulsoksymetry to urządzenia elektroniczne, które pozwalają badać  saturację, a także częstotliwość pracy serca, czyli puls.

 

Sprzęt jest już zamówiony. Do Ostrowa Wielkopolskiego ma dotrzeć około 15 grudnia. Wówczas wskażemy dokładne informacje dotyczące wypożyczania sprzętu.

 

- Wspieramy ostrowski szpital i jego pacjentów, ale chcemy również, by ostrowianie, których dotknął wirus Covid-19, mogli także w warunkach domowych zadbać o swoje zdrowie, korzystając z koncentratorów tlenu, czy pulsoksymetrów – dodaje prezydent Beata Klimek.


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również