iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.
Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu ostrowskiego.


Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Ostrów Wielkopolski

Komeda na ścianie

2019-09-09 11:09:00

Mural z wizerunkiem Krzysztofa Komedy Trzcińskiego pojawił się na ścianie kamienicy przy ul. Kolejowej 49. Jest to najnowsze przedsięwzięcie realizowane przez miasto w ramach obchodów Roku Komedy w Ostrowie Wielkopolskim.

W bieżącym roku obchodzony jest jubileusz upamiętniający 50. rocznicę śmierci Komedy. W związku z tym Rada Miejska Ostrowa Wielkopolskiego ogłosiła rok 2019 Rokiem Krzysztofa Komedy Trzcińskiego. W ten sposób miasto pragnie uczcić postać wybitnego kompozytora jazzowego, który lata młodości spędził w Ostrowie Wielkopolskim. To właśnie w tym mieście rozpoczęła się przygoda Komedy z jazzem. Choć był urodzonym poznaniakiem, jego związki z Ostrowem Wielkopolskim są niekwestionowane.

- Mural jest elementem jednego z wielu projektów realizowanych w Roku Komedy przez Miasto Ostrów Wielkopolski. Jego autorem i wykonawcą jest ostrowski artysta, Konrad Mucha Moszyński. Wizerunek kompozytora wykorzystany do projektu muralu jest spójny z tym, który pojawił się już w kwietniu tego roku na tablicach wjazdowych do miasta, w związku z kampanią „Tu Mieszkał”, a pozyskany został przez Miasto z Archiwum Z.  K. Komedów/East News –informuje Ewa Janiszewska, dyrektor Wydziału Kultury i Promocji Miasta.

- Jestem przekonany, że mural prezentuje się bardzo interesująco – zaznacza Sebastian Górski, zastępca prezydenta Miasta. Zamysł jego lokalizacji w bliskości dworca kolejowego jest taki, aby był dobrze widoczny da przyjezdnych odwiedzających Ostrów.  Do tej pory ta ściana była dość zaniedbana i nie sprzyjała dobremu wizerunkowi miasta. Myślę, że to barwne, dobrze eksponowane dzieło będzie spełniało oprócz estetycznej, również edukacyjną rolę i zachęcało do zapoznania się biografią wybitnego kompozytora.

Rok Komedy obfitował w wiele przedsięwzięć. Do ich realizacji włączyły się stowarzyszenia, instytucje i placówki edukacyjne.  Odbyło się wiele koncertów, wystaw, ukazały się publikacje. m.in. ósma już edycja Festiwalu Filmowego im. Krzysztofa Komedy GRAND PRIX KOMEDA, koncert „JAZZ FOR KOMEDA” z cyklu Jazz w Muzeum, inauguracja kampanii promocyjnej „Tu Mieszkał” z koncertem Włodek Pawlik Trio, galeria Sreet Art.

 

 Fotorelacja

Reklama - EUROWARSZTAT TOMIK


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Zapytaj prawnika

Reklama SMOK AUDIO


Autopromocja - Zamów reklamę w lokalnej Gazecie InternetowejiOstrowWlkp.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - iostrowwlkp.pl