iOstrowWlkp.pl reklamy
Gmina Ostrów Wlkp.

Kolonijne życie pod namiotem

Zdjęcie: ostrowwielkopolski.pl
Dzieci z dziesięciu miejscowości gminy Ostrów Wlkp. wypoczywa na ostrowskich Piaskach.

Letnie wakacje dobijają półmetku a stanica harcerska nad zalewem Piaski Szczygliczka w Ostrowie Wlkp. gościła już kilka grup dzieci i młodzieży wypoczywających w ramach kolonii dofinansowanych przez gminny samorząd oraz Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Do końca wakacji przygodę na ostrowskich Piaskach "zaliczy" ponad 90 dzieci.

 

Program ich pobytu jest bardzo urozmaicony a koloniści mają przede wszystkim niepowtarzalną okazję zakosztować życia pod namiotem. Nie brak także innych atrakcji, o które zadbali już opiekunowie. Dzieci często wychodzą poza teren obozowiska, do pobliskiego parku linowego, parku wielkich owadów czy na basen miejski.

 

- Dzieci po okresie izolacji są spragnione kontaktów z rówieśnikami i z przyrodą, więc z integracją nie mamy kłopotów. Program ich pobytu jest bardzo ciekawy. To różnego rodzaju zajęcia rekreacyjne i sportowe. Dzieci uczestniczą też w zajęciach plastycznych. Są chętni do gry w siatkówkę, koszykówkę, piłkę nożną na pobliskim boisku. Jest kometka, gry planszowe oraz inne atrakcje - wylicza Tomasz Mocek, opiekun kolonistów.

 

Oprócz licznych zajęć sportowych i rekreacyjnych, opiekunowie i osoby uprawnione codziennie prowadzą dla dzieci pogadanki przestrzegające przed niebezpieczeństwami różnego rodzaju uzależnień. 

 

(alf)

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI