iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

Kolejny zbiornik retencyjny przy ostrowskim przedszkolu

Przy Przedszkolu nr 1 w Ostrowie Wielkopolskim wybudowany zostanie zbiornik retencyjny. 

- To będzie już czwarta taka inwestycja i czwarta na którą pozyskaliśmy dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego w ramach programu „Deszczówka”. Zbiorniki mamy już przy przedszkolach 14, 11 i 3. Na zadanie przy ulicy Profesora Kaliny 2 otrzymaliśmy niemal 86 tys. złotych. Koszt całej inwestycji to ponad 214 tys. zł - informuje ostrowski magistrat. W środę, 28 września, Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego wraz zastępcą Mikołajem Kostką podpisali umowę i wykonawcą inwestycji.

 

Za budowę zbiornika przy Przedszkolu nr 1 odpowiadać będzie lokalna firma Łukasza Gralaka Instalacje.

 

- To zadanie jest istotnym elementem naszej zielono – niebieskiej rewolucji w mieście. W Ostrowie Wielkopolskim mamy coraz więcej miejsc, w których gromadzimy deszczówkę i wykorzystujemy ją w okresie suszy. To bardzo ważne, proekologiczne działanie, ale i edukacja naszych najmłodszych mieszkańców. Podpisy złożone, więc... do dzieła! - mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

 

Zbiornik retencyjny wody opadowej przy Przedszkolu nr 1 będzie miał pojemność całkowitą 12,0 m3 wraz z systemem rozprowadzającym wodę oraz nawadniającym tereny zielone na terenie Przedszkola nr 1 przy ulicy Prof. Kaliny w Ostrowie Wielkopolskim. Zmagazynowana woda z opadów atmosferycznych będzie odzyskiwana i odpowiednio wykorzystywana w celu przeciwdziałania skutkom suszy, posłuży do pielęgnowania rozległych terenów zielonych wokół przedszkola, które pokryte są bogatym drzewostanem, trawnikami i kwiatami.

 


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również