iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wlkp.

Kolejne ulice z kanalizacją i wodociągiem

Właśnie ruszyły prace przy Grabowej.

Wartość realizowanego przy ul. Grabowej w Ostrowie Wlkp. zadania to niemal 155 tys. zł. W ramach prowadzonej na osiedlu Pruślin inwestycji wykonany zostanie 300-metrowy odcinek sieci wodociągowej oraz 217-metrowy kanalizacji sanitarnej. Prace budowlane, które najpóźniej mają się zakończyć do 30 września br., prowadzi ostrowska firma Budownictwo Inżynieryjne – PERZ.

 

Ta sama ostrowska firma będzie wykonawcą kolejnej inwestycji – w rejonie ulicy Lewandowskiego. Tu prace ruszą w najbliższych dniach. W tym miejscu powstanie 78-metrowy odcinek sieci wodociągowej i nieco ponad 75 metrów kanalizacji sanitarnej.

 

- Wykonawca przenosi się raptem o kilka ulic, w obręb tego samego osiedla. Wartość wykonanych tu prac to 84 711,27 zł, a termin ich wykonania to 16 października tego roku. W obu przypadkach - przy ulicy Grabowej oraz Lewandowskiego - powstaną, obecnie projektowane, budynki wielorodzinne. Inwestorzy wystąpili do spółki z wnioskami o wykonanie podłączeń – informuje Marek Karolczak, prezes spółki WODKAN.

 

Budynek wielorodzinny wybudowany zostanie także przy ulicy Ferića w osiedlu „Parcele Zacharzewskie”. Z tego powodu w tym rejonie wybudowana została właśnie sieć wodociągowa o długości 61 metrów i kanalizacja sanitarna o długości 63 metrów. Tę inwestycje zrealizowała firma HYDRO – INSTAL z Daniszyna. Wartość prac to 63 000 zł.

 

Gotowa jest już także sieć wodociągowa i sanitarna w rejonie ulicy Głowackiego – przy Czerwonych Kosynierów. O jej powstanie wystąpili do spółki właściciele tutejszych nieruchomości. Wykonawcą inwestycji była także firma z Daniszyna. W obu przypadkach prace zostały zakończone dużo szybciej, niż termin określony w umowie.

 

- To z kolei osiedle nr 9 – „Nowe Parcele”. W ramach tego zadania powstało 65 metrów sieci wodociągowej, 46 metrów kanalizacji sanitarnej oraz 5 wyprowadzeń kanalizacyjnych, o które wnioskowali do spółki mieszkańcy tej części Ostrowa Wielkopolskiego. Wartość tej inwestycji to 55 050,05 zł – wylicza prezes Karolczak.

(alf)


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również