iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wlkp.

Kolejne przedszkolaki będą zbierały deszczówkę

Przy przedszkolu "Jaś i Małgosia" na Pruślinie wybudowany zostanie podziemny zbiornik retencyjny.

Realizacja zadanie będzie możliwa dzięki otrzymanemu ze strony samorządu województwa wsparciu finansowemu w wysokości niemal 50 tys. zł w ramach programu "Deszczówka". 

 

- To bardzo dobra informacja, ponieważ inwestycja ta wpłynie na zmniejszenie zużycia wody z wodociągów miejskich, odciąży kanalizację deszczową, i pozwoli na ograniczenie kosztów za rachunki zużywania bieżącej wody do podlewania terenów zielonych wokół przedszkola. Równie ważny jest jednak aspekt edukacyjny tego zadania, które mam nadzieję pozytywnie wpłynie na świadomość ekologiczną dzieci w zakresie oszczędności wody przeznaczonej do spożycia, czy racjonalne gospodarowania wodą opadową. Uczmy się dbać o naszą planetę od najmłodszych lat - przekonuje Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wlkp.

 

W sumie koszt budowy zbiornika retencyjnego przy przedszkolu "Jaś i Małgosia" ma wynieść około 85 tys. złotych. Będzie to już kolejne tego typu przedsięwzięcie, bowiem w 2020r. tego typu instalację wybudowano przy przedszkolu "Maluszek" oraz "Calineczka".

 

Natomiast ostrowianie cały czas mogą korzystać z oferty samorządu na budowę systemów deszczowych.

 

- W pierwszej, pilotażowej edycji w 2020r. przekazano ostrowianom ponad 67 tys. zł, dzięki którym w mieście powstało 19 zbiorników naziemnych o pojemności do 500 litrów, 38 zbiorników naziemnych o pojemności powyżej 500 litrów oraz 12 zbiorników podziemnych - wyliczają ostrowscy samorządowcy.

 

(alf)


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również