iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama - EUROWARSZTAT TOMIK

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Reklama - STOLARSTWO KAMIL SUCHORZEWSKI


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.

Szybownictwo

Kolejne loty za nami

2018-07-16 11:38:41

Po kilku dniach przerwy w lotach, spowodowanych niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi, w sobotę zawodnicy wrócili do gry. Tym razem dość kapryśna pogoda pozwoliła na rozegranie krótszych konkurencji, trwających średnio od 2,5 do 3 godzin, tym samym piloci pokonywali od ok. 270 do 320 km.

Pod koniec zadań, już w czasie dolotów szybowników, silny wiatr i gwałtowna ulewa sprawiły, że aż szesnastu lądowało poza lotniskiem. Na szczęście zarówno piloci, jak i ich maszyny wrócili bezpiecznie.

 

Ten dzień można było zaliczyć do bardzo udanych, zwłaszcza pod względem startów naszych reprezentantów. W klasie club zwycięstwo odnotował polski zawodnik Tomasz Rubaj, tym samym przesuwając się w klasyfikacji generalnej tej samej klasy na sam jej szczyt. Drugi reprezentant naszego kraju w clubach – Jakub Barszcz – zajął 2. miejsce i, podobnie jak poprzednik, w ocenie końcowej przesunął się na czoło stawki (miejsce 2.). W klasie standard zwycięstwo wywalczył reprezentant Rumunii – Norbert Alin Scarlat.

Nasi reprezentanci odnotowali kolejno 2. (Mateusz Siodłoczek) i 14. miejsce (Łukasz Błaszczyk). W klasyfikacji generalnej klasy standard bez zmian – wciąż prowadzi zawodnik holenderski, Sjaak Selen. Ostatnia klasa, 15-metrowa, również może poszczycić się świetnymi startami polskich zawodników. Po raz pierwszy na czele obrońca tytułu – Sebastian Kawa, drugie miejsce przypada Łukaszowi Grabowskiemu. W czołówce klasyfikacji ogólnej bardzo małe różnice punktowe: prowadzi Jan Omsels z Niemiec, Polacy na 4. i 5. miejscu ze stratą kolejno 18 i 70 punktów do lidera.

 

 


Zamów reklamę w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama w Gazecie Internetowej


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Reklama SMOK AUDIO


Autopromocja - Zamów reklamę w lokalnej Gazecie Internetowej

iOstrowWlkp.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - iostrowwlkp.pl