iOstrowWlkp.pl reklamy
Z powiatu

Kolejne drzewa miododajne

Po raz kolejny samorząd Nowych Skalmierzyc pozyskał z budżetu województwa wielkopolskiego dotację za zakup sadzonek drzew miododajnych.

- Jest to 90-procentowa, a zarazem maksymalna wartość możliwego dofinansowania wynosząca aż 20 tys. zł (na ogólny koszt 22.100,00 zł), co w praktyce oznacza, że za 85 młodych drzew gmina zapłaci niewiele ponad 2 tys. zł - podaje magistrat.

W założeniu rośliny miododajne mają poprawić miejscowy ekosystem oraz pomóc bytowaniu, a co za tym idzie również w zwiększeniu populacji pszczół i innych owadów zapylających. 45 drzew, lipy oraz dęby, zasili Biskupice Ołoboczne, a 40 klonów miejscowość Węgry.

Akcja zakupu oraz sadzenia odbędzie się zwyczajowo jesienią, kiedy drzewa lepiej się przyjmują i ukorzeniają. W poprzednich latach robiono to w okolicy Światowego Dnia Drzewa, który przypada 10 października. 

Dzięki wcześniejszym dofinansowaniom z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w 2020 roku (kwota dofinansowania 18.000 zł) zasadzono 100 drzew we Węgrach, Gałązkach Małych, Mącznikach, Gostyczynie i Skalmierzycach, a w 2021 roku (kwota dofinansowania 19.800 zł) 80 drzew – w Fabianowie i Osieku.

Źródło: noweskalmierzyce.pl

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI