iOstrowWlkp.pl reklamy
Raszków

Kolejna wyprawka dla niemowlaka

Rodzice 68 dzieci odebrali Raszkowską Wyprawkę Niemowlaka. To nie pierwszy raz kiedy lokalny samorząd przekazuje środki finansowe na rzecz nowo narodzonych mieszkańców gminy Raszków.

Wsparcie oraz gratulacje rodzicom, z okazji narodzin nowego członka rodziny, podczas spotkania w raszkowskim ratuszu złożył burmistrz Jacek Bartczak w asyście swojego zastępcy Piotra Rokickiego.  

- Dzieci są naszą przyszłością, dlatego inwestycja w ich kształcenie i wychowanie jest priorytetowym zadaniem naszej gminy – powiedział burmistrz Jacek Bartczak, przekazując decyzje i gratulacje przybyłym na spotkanie rodzicom.

 

Wyprawka dla niemowlaków w gminie Raszków wypłacana jest od 2016 roku. Wysokość świadczenia to 550 zł dla każdego malucha. Natomiast w przypadku narodzin czwartego dziecka w rodzinie albo bliźniąt, świadczenie wzrasta do 1000 złotych na dziecko. W tej edycji wpłynęło 68 wniosków, z których dwa dotyczyły narodzonego czwartego (lub kolejnego) dziecka w rodzinie. W roku 2020 na Raszkowską Wyprawkę Niemowlaka łącznie złożono 129 wniosków.


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również