iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

Kolejna seniorka ofiarą wyłudzenia

Nie metodą na wnuczka, ani nie na policjanta a na funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego, pozwoliła się oszukać 82-letnia ostrowianka.

- Kilka dni temu na telefon stacjonarny 82-letniej mieszkanki Ostrowa Wlkp. zadzwonił mężczyzna, który podawał się za przedstawiciela Poczty Polskiej. Mężczyzna tłumaczył kobiecie, że nie odebrała przesłanych listów i zadeklarował dostarczenie ich przez listonosza - relacjonują ostrowscy policjanci.

Chwilę później do seniorki zadzwonił inny mężczyzna, podający się za funkcjonariusza CBŚ informując ją, że jest potencjalną ofiarą oszustwa, bo poprzednia rozmowa telefoniczna, była próbą wyłudzenia pieniędzy.

- Oszust poprosił kobietę o pomoc w prowadzeniu sprawy i wypłatę wszystkich oszczędności jakie posiada w banku a następnie przekazanie ich funkcjonariuszom. 82-latka zgodnie z prośbą mężczyzny wypłaciła pieniądze z banku. Rozmawiając przez cały czas z oszustem poszła we wskazane przez niego miejsce i przekazała nieznajomemu mężczyźnie pieniądze - wyjaśniają ostrowscy mundurowi.

W taki oto sposób 82-letnia kobieta straciła blisko 10 tys. zł.

To w ostatnim czasie kolejna ofiara wyłudzeń z regionu kalisko-ostrowskiego, której oszuści dopuścili się na osobie starszej. Nie tak dawno pisaliśmy o 88-letniej mieszkance Kalisza, którą oszukano metodą "na policjanta". Dlatego mundurowi po raz kolejny apelują do starszych mieszkańców o ostrożność.

 

88-latka oddała kasę i biżuterię oszustowi

 

- Sprawcy oszustw wywierają na ofiarach presję czasu. Nie dają chwili na zastanowienie się, czy sprawdzenie informacji o dzwoniącym. Przekonują starsze osoby, że ich pieniądze pomogą w schwytaniu przestępców. Mówią, że gotówka przechowywana na koncie nie jest bezpieczna, a oszust ma do nich łatwy dostęp. Przestępcy podając się za funkcjonariuszy, grożą konsekwencjami prawnymi, jeżeli ich rozmówca nie będzie współpracował - przestrzegają policjanci.

(alf)

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI