iOstrowWlkp.pl reklamy
Skalmierzyce

Kolędy z Andrzejem Sikorowskim

W Sanktuarium Maryjnym w Skalmierzycach znów można było poczuć atmosferę świąt Bożego Narodzenia. A to za sprawą zorganizowanego przez kustosza ks. Sławomira Nowaka oraz ks. Marcina Nowickiego koncertu kolęd w wykonaniu Andrzeja Sikorowskiego (z grupy "Pod Budą") wraz z córką Mają.

- Kolędowanie to piękna tradycja, którą musimy pielęgnować z pokolenia na pokolenie. Cieszę się, że tak licznie zgromadziliśmy się dziś w naszej świątyni, aby wspólnie, jednym głosem śpiewać na chwałę Pana – przywitał zebranych proboszcz. 

Muzycy wykonali nie tylko najbardziej znane kolędy takie jak: „Gdy śliczna Panna”, „Mizerna cicha”, „W żłobie leży”, czy „Gdy się Chrystus rodzi”, ale zaprezentowali także m.in. utwory grupy „Pod Budą” oraz pastorałki autorstwa Andrzeja Sikorowskiego – „Zimowa kraina”, „Pastorałka dla córki” czy „Śniegu cieniutki opłatek”.

Z racji, iż Maja Sikorowska jest pół-Greczynką, nie zabrakło utworów z tegoż kraju czy kolędy „Cicha noc” zaśpiewanej przez nią w języku greckim. Kościół wypełniony był po brzegi, a zebrani okazali się nie tylko biernymi słuchaczami, ale równie chętnie kolędowali wespół z muzykami.

 

 


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również