iOstrowWlkp.pl reklamy
Z powiatu

Kobieta zatruła się chlorem

W środę, po godzinie 19.00 strażacy zostali poproszeni przez Zespół Ratownictwa Medycznego o pomoc w identyfikacji nieznanej substancji.

- Nieznana substancja została uwolniona w momencie otwarcia pojemnika przez jednego z lokatorów w piwnicy budynku mieszkalnego. W wyniku uwolnienia zatruciu wziewnemu uległa kobieta - informuje kpt. Bogumił Goździk z zespołu prasowego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

Po przyjeździe strażaków osoba poszkodowana znajdowała się na zewnątrz budynku pod opieką Zespołu Ratownictwa Medycznego. - Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia strażacy zabezpieczeni w aparaty ochrony układu oddechowego udali się do wskazanego pomieszczenia, dokonali pomiarów specjalistycznymi urządzeniami oraz odnaleźli otwarty pojemnik z tabletkami do chemii basenowej (chlor). Zabezpieczony pojemnik przekazano pogotowiu, aby pomóc w dalszej diagnostyce medycznej i wdrożeniu odpowiedniego leczenia - podaje B. Goździk.

- Osobom, które znajdą podejrzane, nieoznakowane pojemniki niewiadomego pochodzenia zalecamy szczególną ostrożność i unikanie otwierania tych pojemników z powodu potencjalnego zagrożenia dla zdrowia i życia. Niektóre z takich pojemników, jak się okazuje, mogą być niebezpieczne dla zdrowia ludzkiego. Mogą się w nich znajdować stężone substancje chemiczne, czy nawet materiały wybuchowe - apelują strażacy.

 

W razie znalezienia podejrzanego pojemnika:

1. Nie otwieraj go!!! Może dojść do wybuchu, reakcji chemicznej, co w konsekwencji może spowodować poparzenia, zatrucia lub stworzyć inne zagrożenie dla życia lub zdrowia Twojego i osób w Twoim otoczeniu,

2. Natychmiast zgłoś to do odpowiednich służb dzwoniąc na numer alarmowy 112 i przekaż im dokładne informacje na temat znaleziska,

3. Poinformuj osoby w Twoim najbliższym otoczeniu, aby do czasu przyjazdu służb były świadome zagrożenia i mogły chronić siebie i innych przed ewentualnym zagrożeniem.

Źródło: KP PSP Ostrów Wielkopolski

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI