iOstrowWlkp.pl reklamy
Sośnie

Klub czeka już na seniorów

Zajęcia z muzykoterapii, warsztaty kulinarne, artystyczne czy informatyczne, a także szereg ogólnodostępnych pomieszczeń, w tym m.in. sala ćwiczeń czy kuchnia, czekają na seniorów w utworzonym w budynku Gminnego Ośrodka Kultury i Gminnej Biblioteki Publicznej w Sośniach „Klubie Senior+“. Inwestycja kosztowała 187 tys. zł, z czego 150 tys. zł stanowi dofinansowanie w ramach rządowego programu „Senior+“.

Klub ma stać się idealnym miejscem do spotkań i integracji osób starszych, gdzie seniorzy będą mogli nie tylko przyjemnie spędzić czas, ale także rozwijać swoje pasje i zainteresowania. Do dyspozycji seniorów będzie pomieszczenie ogólnodostępne wyposażone w stoły i krzesła, pełniące funkcję sali spotkań, pomieszczenie kuchenne wyposażone w sprzęty, urządzenia oraz naczynia do przygotowywania i spożycia posiłku, łazienkę wyposażoną w dwie toalety (dla kobiet i mężczyzn) i umywalkę, a także wydzielone miejsce pełniące funkcję szatni dla seniorów i salę ćwiczeń. Ponadto placówkę wyposażono w sprzęt RTV, laptopy z dostępem do Internetu, narożnik i sprzęt wspomagający ruch. Pomieszczenia budynku, przeznaczone na utworzenie Klubu są przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

 

- Jesteśmy przekonani, że będzie to ciekawe i praktyczne miejsce dla naszych seniorów, osób niepełnosprawnych ale nie tylko bo planujemy aby to miejsce było wykorzystywana do różnych zajęć integracyjnych również dla dzieci i młodzieży szczególnie w celach zdrowotnych - przekonują samorządowcy z gminy Sośnie.

 

Póki co jednak, że względu na stan epidemii, funkcjonowanie klubu jest ograniczone i na jego wymierne efekty trzeba będzie jeszcze poczekać.


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również