iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

Kilka dni na wniosek na swoje cztery kąty

32. nowe mieszkania dla młodych ostrowskich rodzin przy Klasztornej, ma w planach oddać do użytku w przyszłym roku miejska spółka ZGM. Dwa bloki wybudowane zostaną w ramach Ostrowskiego Przyjaznego Programu dla Systematycznych. Chętnych, chcących "załapać się" na swoje cztery kąty czas nagli, bowiem wnioski na przyznanie mieszkania można składać tylko do 31 maja br., w sekretariacie spółki przy ul. Kościuszki 14 w Ostrowie Wielkopolskim.

Nowe bloki staną w sąsiedztwie siedmiu innych budynków, które zostały wybudowane na przestrzeni ostatnich lat, dzięki którym mieszkańcy Ostrowa Wlkp. otrzymali do dyspozycji 133 mieszkania. Postawieniem dwóch budynków wraz z infrastrukturą towarzyszącą m.in. chodniki i miejsca postojowe zajmie się ostrowska firma NAT-BUD. Wartość inwestycji to ponad 5 mln 700 tys. zł.

- Nasz program mieszkaniowy ma pomóc ostrowianom wejść w lepsze życie. Chcemy by dzięki działaniom prorodzinnym miasta i ofercie mieszkaniowej z dojściem do własności, młodzi ludzie, którzy wybrali Ostrów Wielkopolski na swoje miejsce do życia i miejsce pracy, nie musieli szukać go w większych miastach czy za granicą. Bardzo cieszy mnie, że kolejne młode rodziny wprowadzą się do nowych mieszkań już w przyszłym roku – wskazuje Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wlkp.

Ostrowianie do wyboru mają trzy powierzchnie mieszkań – 36 m2, 47 m2 i 56 m2. Każdy lokal posiada balkon oraz przynależną piwnicę. Dwa z nich przeznaczone i przystosowane zostaną dla osób niepełnosprawnych. Do przyszłych najemców należeć za to będzie doposażenie lokalu m.in. w okładziny posadzek, płytki ścienne w łazience oraz armaturę sanitarną.

Szczegółowe zasady programu oraz gotowe do uzupełnienia wnioski dostępne są na stronie  internetowej spółki pod adresem www.mzgm.pl. Informacje uzyskać można też pod nr tel. 62 506 6230, 62 506 6246 oraz w siedzibie spółki przy ul. Kościuszki.

(alf)


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również