iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

Kierowca karetki skazany za spowodowanie śmiertelnego wypadku na Staroprzygodzkiej

Kierowca karetki pogotowia ratunkowego z Ostrowa Wielkopolskiego został skazany na 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata. Do zdarzenia, w którym zginął 71-letni mężczyzna, doszło w 2018 roku na ul. Staroprzygodzkiej.

Sąd Apelacyjny w Kaliszu podtrzymał wyrok wydany w pierwszej instancji.

Przypomnijmy. Do tego tragicznego zdarzenia, w którym zginął były prezes Ostrowskiego Zakładu Ciepłowniczego doszło 2 grudnia 2018 r. To właśnie on siedząc za kierownicą samochodu osobowego, podczas wykonywania manewru skrętu w lewo, zderzył się z wyprzedzającą go karetką pogotowia ratunkowego. Kierowca osobówki zmarł w szpitalu. Z kolei siedzący za kierownicą karetki mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym.

Podczas rozprawy podnoszono, że ambulans jadący do pacjenta na podwójnej ciągłej linii i na skrzyżowaniu zaczął wyprzedzać samochód osobowy. Dodatkowo - zdaniem prokuratury - kierowca karetki znacznie przekroczył dozwoloną prędkość i nie miał włączonej jednocześnie sygnalizacji świetlnej i dźwiękowej.

Sąd Rejonowy w Ostrowie Wielkopolskim wydał wyrok skazujący kierowcę karetki na 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata. Ma też na rzecz córek zmarłego mężczyzny wypłacić po 5 tys. zł. Sąd apelacyjny podtrzymał ten wyrok.

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI