iOstrowWlkp.pl reklamy
Z policji

Kierował bez uprawnień. Może trafić za kratki nawet na trzy lata

Prowadzenie pojazdu bez wymaganych uprawnień jest poważnym wykroczeniem w ruchu drogowym. Sprawcę tego wykroczenia czekają surowe konsekwencje. Według przepisów, które uległy zmianie na początku ubiegłego roku sprawa kierowana jest do sądu, który może nałożyć grzywnę w wysokości nawet 30 tys. zł. i orzec nawet 3 lata zakazu prowadzenia pojazdów.

 

30 maja, policjanci ruchu drogowego zatrzymali kierującego osobowym fordem do kontroli drogowej na terenie powiatu ostrowskiego. Policjanci po sprawdzeniu danych mężczyzny w policyjnych systemach ustalili, że 39-letni kierowca nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. W związku z tym, policjanci skierowali wobec mężczyzny wniosek o ukaranie do sądu.

Policjanci przypominają. W przypadku zatrzymania do kontroli drogowej kierującego, który nigdy nie miał uprawnień, funkcjonariusze zgodnie z obowiązującymi przepisami kierują wniosek o ukaranie do sądu. Sąd rozpoznający sprawę może nałożyć grzywnę nie niższą niż 1500 złotych, a maksymalnie aż 30.000 złotych. Sąd obligatoryjnie orzeka też środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdu na okres minimum 6 miesięcy, a maksymalnie 3 lat.

Przypominamy, że jazda pomimo zakazu prowadzenia pojazdów jest przestępstwem. Zgodnie z artykułem 244 kodeksu karnego czyn zabroniony polega na niestosowaniu się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów. Sprawcy takiego czynu grozi odpowiedzialność karna od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Ostrów Wielkopolski

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również