iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama - EUROWARSZTAT TOMIK
Reklama - STOLARSTWO KAMIL SUCHORZEWSKI

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM


Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.

Nowe Skalmierzyce

Kiermasz na święta

2019-12-18 13:12:00

Zorganizowany po raz pierwszy pod patronatem burmistrza Nowych Skalmierzyc tegoroczny Kiermasz Świąteczny z organizacjami pozarządowymi cieszył się tak dużym powodzeniem wśród mieszkańców, że postanowiono iż zagości on w kalendarzu imprez obowiązkowych.

Tym razem – ze względu na okoliczności zimowe – przygotowano jego odsłonę bożonarodzeniową. Dodatkowo wydarzenie połączono z tzw. „Gwiazdką w mieście”, którą Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych organizuje od osiemnastu już lat.

Kiermasz, który odbył się 15 grudnia w murach szkoły podstawowej przy ul. Okólnej w Nowych Skalmierzycach obfitował w stoiska, na których można się było zaopatrzyć w różnego rodzaju, bardziej lub mniej tradycyjne choinki, stroiki, wieńce, bombki i inne świąteczne rękodzieła. Nie brakło też ciast, pierników czy śledzi, a Klub Motocyklowy Iskra ufundował dla wszystkich uczestników spotkania wigilijny barszcz.

W świąteczny klimat wprowadziły przybyłych występy artystyczne oscylujące wokół tematu Bożego Narodzenia. Swoje talenty muzyczne, aktorskie bądź taneczne zaprezentowali: zaproszona przez Klub Iskra Anna Andrzejczak, uczniowie i dzieci z grupy przedszkolnej ze Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów, uczniowie z SP im. Powstańców Wielkopolskich i SP im. Adama Mickiewicza, wychowankowie przedszkoli „Jarzębinka” oraz „Pod Kasztanami” a także podopieczni Centrum Kultury.

W zapewnienie atrakcji skierowanych w stronę nie tylko najmłodszych włączyła się również Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, która tego właśnie dnia postanowiła podsumować coroczną kampanię Zachowaj Trzeźwy Umysł – wydarzeniem tym była część pn. Gwiazdka, na którą złożyły się elementy magii oraz iluzji. W fascynujący świat czarodziejskich sztuczek wprowadził przybyłych znany z „Mam Talent” Sławomir Jenerowicz. Spektakularnie wyglądał również zaprezentowany w zupełnej ciemności specjalny, świąteczny pokaz laserowy. A kulminacyjny moment należał do Mikołaja, który rozdawał dzieciom słodkości. Spotkanie ze świętym zorganizowano także dla dzieci z rodzin z problemem alkoholowym, a w rozdawaniu im paczek Mikołaja wspomogła Śnieżynka.

Podczas kiermaszu nie zabrakło jednej z najpiękniejszych tradycji bożonarodzeniowych, czyli łamania się opłatkiem. Dziękuję wszystkim organizacjom pozarządowym, które włączyły się w organizację kiermaszu. Wspaniale, że jesteście! Swoją działalnością na co dzień urozmaicacie kalendarz gminnych imprez, zaś obecnością na takich wydarzeniach jak to znakomicie integrujecie nasze społeczeństwo. Czuć było dzisiaj prawdziwie radosną, rodzinną atmosferę – podziękował burmistrz.

 

Organizacje biorące udział w kiermaszu: KGW Biskupice Ołoboczne, KGW Chotów, KGW Fabianów, KGW Gniazdów, KGW Leziona, KGW Nowe Skalmierzyce, KGW Ociąż, KGW Skalmierzyce, KGW Śliwniki, KGW Trkusów, KGW Węgry, Stowarzyszenie Eudajmonia, Stowarzyszenie Edukreator, Stowarzyszenie Przyjaciół Jarzębinki, Koło Pszczelarzy w Skalmierzycach, Środowiskowy Dom Samopomocy, Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Chór św. Grzegorza w Nowych Skalmierzycach oraz Klub Motocyklowy „Iskra” w Skalmierzycach.

 

 

 

 


Zamów reklamę w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Fotorelacja

Reklama w Gazecie Internetowej

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Reklama SMOK AUDIOiOstrowWlkp.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - iostrowwlkp.pl