iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

Kasa na usuwanie azbestu

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu przyznał Miastu Ostrów Wielkopolski dofinansowanie na usuwanie wyrobów zawierających azbest. W 2020 roku na to przedsięwzięcie przeznaczonych zostanie 30 tys. zł.

Przedmiotem działań, na które pozyskano dofinansowanie jest usunięcie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski.

- W ramach tego projektu prowadzić będziemy demontaż takich elementów, ich transport i unieszkodliwienie w odpowiedniej instalacji. Dzięki pozyskanemu wsparciu, ostrowianie pozbędą się tych niebezpiecznych odpadów za darmo – mówi Mikołaj Kostka, zastępca prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego.

 

Z programu będą mogły skorzystać osoby fizyczne, wspólnoty mieszkaniowe, działkowcy uprawnieni do korzystania z działki w rodzinnym ogrodzie działkowym, posiadające nieruchomości na terenie Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski.

- W naszym mieście nadal funkcjonują budynki, które powstawały przy użyciu niebezpiecznego dla zdrowia azbestu. Będziemy namawiać mieszkańców, by się go pozbyć i unieszkodliwić na składowisku odpadów niebezpiecznych przez specjalistyczną firmę posiadającą niezbędne pozwolenia – dodaje wiceprezydent.

 

Kolejnym krokiem będzie podpisanie umowy na dofinansowanie z WFOŚiGW. Do pozyskanych z Funduszu 21 tys. zł z budżetu miejskiego dołożonych zostanie kolejne 9 tys. zł. 

 

 

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również