iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama - EUROWARSZTAT TOMIK

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.
Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu ostrowskiego.


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Ostrów Wielkopolski

Kasa dla szpitala

2020-12-03 13:21:28

60 tys. złotych z budżetu miasta i 40 tys. złotych od miejskich spółek komunalnych – zostało przekazane ostrowskiemu szpitalowi na zakup wysokospecjalistycznych łóżek do intensywnego nadzoru nad pacjentem i urządzeń typu optiflow, czyli do terapii tlenowej. 30 tys. złotych na walkę z koronawirusem przekazała również Rada Miejska.

- Mimo, że szpital jest jednostką powiatową, my w geście solidarności, przekazujemy kolejne wsparcie finansowe na zakup sprzętu, który ma ratować życie – również mieszkańców Ostrowa - mówi Beata Klimek, prezydent Miasta.

Dzięki przekazanemu wsparciu zakupione zostaną wysokospecjalistyczne łóżka do nadzoru pacjenta oraz urządzenia typu Optiflow. Zostało to skonsultowane z dyrektorem szpitala oraz ordynatorami oddziałów covidowych.

- Jest to sprzęt bardzo potrzebny, a wręcz niezbędny dla naszych pacjentów. Do ostrowskiego szpitala trafiają osoby w ciężkim stanie, stąd przeznaczenie tej kwoty na zakup łóżek do intensywnej terapii. To pozwoli pacjentom, którzy wymagają sztucznej wentylacji, szybciej powracać do zdrowia - zaznacza Dariusz Bierła, dyrektor ostrowskiego szpitala - To nie pierwsza pomoc ze strony miasta. Od samego wybuchu epidemii, wiosną tego roku, prezydent i radni miejscy w znaczący sposób wspomagają nasz szpital.  

W związku z sytuację epidemiologiczną i zagrożeniem koronawirusem, w marcu tego roku, Miasto przekazało 100 tys. złotych dotacji dla ostrowskiego szpitala na potrzebny sprzęt i wyposażenie medyczne. 100 tys. przekazała wówczas grupa kapitałowa, która także teraz wsparła tę tak ważną dla ostrowian placówkę medyczną. Miejskie wsparcie ponowiono w lipcu. Wówczas przekazano kolejne 100 tys. złotych na zakup specjalistycznego sprzętu lekarskiego – aparatu do diagnostyki molekularnej. Dzięki tej inwestycji, pacjenci mogą liczyć na szybką diagnozę.

- Tym razem wsparliśmy ostrowski szpital, jako Grupa Kapitałowa Centrum Rozwoju Komunalnego, kwotą 40 tys. złotych na zakup specjalistycznych urządzeń optiflow. W trudnym czasie pandemii chcemy pomagać. Wiemy jak ważna, zwłaszcza w tym momencie, jest solidarność społeczna. Odpowiedzieliśmy na pierwszy apel szpitala, pomagamy teraz i będziemy pomagać. Zdajemy sobie sprawę jak jest to ważne dla mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego – mówi Bartosz Ziółkowski, prezes CRK.

Wsparcia w wysokości 30 tys. złotych, ostrowskiemu szpitalowi, udzieliła także Rada Miejska Ostrowa Wielkopolskiego. Jak poinformował Jarosław Lisiecki, przewodniczący Rady, pieniądze te udało się przekazać dzięki oszczędnościom – w tym roku nie organizowano obchodów 3 Maja, nie odbyła się też uroczysta sesja.

- Ostrowscy radni zgodzili się ze mną, że pieniądze te powinny zostać przekazane ostrowskiemu szpitalowi. Nie jest to może duża kwota, ale nawet jeśli pomoże uratować jedno ludzkie istnienie, to jest zdecydowanie warta przekazania – dodaje Jarosław Lisiecki.


Zamów reklamę w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama w Gazecie Internetowej


Reklama SMOK AUDIO

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki
Autopromocja - Zamów reklamę w lokalnej Gazecie Internetowej

iOstrowWlkp.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - iostrowwlkp.pl