iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

Kapitalny remont szkoły za 6,5 mln zł

2022-02-14 12:02:00

Wielka zmiana przed Zespołem Szkół Transportowo-Elektrycznych CKU przy ul. Kantaka, w Ostrowie Wielkopolskim. W tym roku planowany jest kapitalny remont tej placówki. Zmiana tym potrzebniejsza, że ostatnia duża inwestycja realizowana była w tej szkole w połowie lat dziewięćdziesiątych.


Przygotowywany przez władze powiatu projekt przewiduje znaczne zmiany, z których część w postaci remontu węzłów sanitarnych już została wykonana. Inwestycja to także konieczność, by nie tylko wyposażenie, ale również baza dydaktyczna dorównywały poziomowi w firmach komercyjnych. Starzejący się budynek szkolny przy ulicy Kantaka współczesnym wymogom z pewnością nie odpowiadał.

- Zespół Szkół Transportowo-Elektrycznych to już ostatnia nasza szkoła, która wymaga bardzo gruntownego remontu. Chcemy przeprowadzić modernizację korytarzy, sal lekcyjnych po, żeby także wyglądem szkoła zachęcała młodych ludzi do rozpoczęcia tu nauki. Mało tego, chcemy również zainwestować pieniądze w remont obiektów sportowych. Ta szkoła słynie również z klas sportowych o profilu piłki ręcznej. Stąd wyszli znani piłkarze ręczni, chociażby bracia Lijewscy – powiedział Paweł Rajski, starosta ostrowski.

Planowany koszt inwestycji to sześć i pół miliona złotych. Na dzień dzisiejszy w budżecie powiatu ostrowskiego zabezpieczono kwotę trzech i pół miliona złotych. Pozostałe środki finansowe powiat chce pozyskać z projektów zewnętrznych oraz z projektów rządowych.

- Budynek szkoły był bardzo intensywnie eksploatowany w związku z tym najwyższy czas zająć się modernizacją kompleksowo. Dotychczas – finansowani przez powiat – wymieniliśmy instalację hydrantową, elektryczną, a więc te najważniejsze rzeczy. Teraz czas na zmodernizowanie ciągów komunikacyjnych, korytarzy szkolnych, klatek schodowych – powiedział Marek Wojtasz, dyrektor placówki.

Autorem projektów i aranżacji jest architekt Dariusz Parzeński.

- Głównie zajęliśmy się wszystkimi elementami wykończeniowymi ścian, sufitów, podłóg z zachowaniem pewnym elementów, które wydają nam się wartościowe. Myślę, że ciągi komunikacyjne zmienią się całkowicie, łącznie z wyposażeniem w siedziska, gabloty, elementy informacyjne na wszystkich powierzchniach dostępnych dla uczniów – powiedział Parzeński.

Przetarg na to zadanie planowany jest w marcu.
Czytaj również

KS PROJEKT SZYMON KARBOWIAK
BISTRO NA TALERZU