iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

Kanalizacyjny Big Brother

Zdjęcie: umostrow.pl
Ponad 811 tys. zł kosztował zakupiony w ramach WRPO przez ostrowski Wodkan, system TV do inspekcji kanałów sanitarnych wraz z samochodem. Sprzęt zapewnia możliwość monitorowania oraz przeprowadzania inspekcji wszystkich kanałów znajdujących się na terenie Ostrowa Wielkopolskiego.

Zabudowa samochodu składa się z dwóch osobnych części a więc tzw. części brudnej (roboczej) i czystej. W pierwszej z nich znajdują się kamery oraz inne urządzenia mające na co dzień kontakt ze ściekami. Tam także zlokalizowany jest m.in. w pełni zautomatyzowany i zintegrowany z windą bęben kablowy z kablem o długości 400 mb, a także winda z oświetleniem i gryfem do opuszczania kamer o udźwigu przy maksymalnym wysuwie ramienia teleskopowego wynoszącym 100 kg, umożliwiająca opuszczenie kamery na głębokość do 20 m.

 

Zaś w części czystej działa biuro operatora kamer, gdzie znajduje się panel sterujący służący do obsługi wszystkich funkcji i elementów kamer, komputer w obudowie RACK 19 wraz z drukarką oraz dwa główne monitory. Jeden z monitorów służy do odbioru obrazu z kamery, a drugi do obsługi oprogramowania zgodnego z normą EN 13508. W biurze operatora znajduje się także dodatkowy monitor służący do podglądu tego, co dzieje się w części roboczej kamerowozu. Z kolei w skład zestawu do inspekcji TV kanalizacji wchodzą dwie kamery zamontowane na dwóch wózkach - jeden do inspekcji kanałów o średnicy od 100 do 500 mm a drugi od 150 do 1500 mm.


Tagi: ostrów, wodkan
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również