iOstrowWlkp.pl reklamy
Przygodzice

Kanalizacja poprawi warunki bytowe i środowiskowe

1900 metrów sieci kanalizacji sanitarnej zostanie na przestrzeni najbliższych kilku miesięcy wybudowanych w Przygodzicach. Skanalizowana zostanie ulica Ceglana i Wrocławska. Inwestycja warta jest ponad 900 tys. zł a prace budowlane wykona Przedsiębiorstwo Budowlane Kan-Bud z Tuliszkowa i Hydro-Instal z Ostrowa Wlkp.

W związku z realizacją inwestycji do końca kwietnia br. przy Ceglanej, gdzie wykonanych zostanie 970 metrów, należy spodziewać się utrudnień w ruchu. Zaś przy Wrocławskiej powstanie wraz z przykanalikami - 930 metrów sieci.

- Nasi mieszkańcy oczekują od nas szybkich realizacji takich inwestycji, dlatego planujemy kolejne, zlecając już w tym roku opracowanie dokumentacji projektowych tak, aby w następnych latach budować dalsze odcinki sieci. Te działania zmieniają wieś na dobre i znacząco podnoszą jakość życia. Dziękuję mieszkańcom za wyrozumiałość, bo budowa kanalizacji to nie tylko kosztowne, ale również uciążliwe przedsięwzięcie" – zwraca uwagę Krzysztof Rasiak, wójt gminy Przygodzice dodając, że  prawidłowe oczyszczanie ścieków zmniejszy negatywne oddziaływanie na środowisko i apeluje do mieszkańców by ci przyłączali się do sieci.

(alf)


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również