iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

Kamery monitoringu miejskiego do wymiany?

Zdjęcie: Archiwum
Zdaniem radnego Piotra Lepka, część z nich powinna być jak najszybciej zastąpiona nowymi. Chodzi o pięć kamer analogowych wchodzących w skład systemu monitoringu, o wymianę których rajca apelował już w ubiegłym roku.
- W pierwszej kolejności powinna nastąpić wymiana kamer analogowych, które wykazują duży stopień wyeksploatowania, co skutkuje bardzo niską jakością obrazu - zwracał wówczas uwagę radny rady miejskiej w Ostrowie Wlkp. Teraz ponowił wniosek, prosząc jednocześnie o zabezpieczenie w budżecie miasta 50 tys. zł, na wymianę kamer analogowych na cyfrowe. - Powyższe przyczyni się do podniesienia bezpieczeństwa mieszkańców naszego miasta i stanowi zapóźnienie, które wymaga niezwłocznego nadrobienia - zaznaczył Piotr Lepka. 
 
 
 
Póki co, apel radnego pozostaje w próżni, bowiem zadanie będzie najwcześniej zrealizowane w 2021 r. pod warunkiem, że zostanie ujęte w przyszłorocznym budżecie. Zaś władze miasta zwracają uwagę, że w 2020 r. poczynione zostały wydatki związane z systemem monitoringu wizyjnego.
 
- W ramach prowadzonych inwestycji miejskich, tj. modernizacji Ogródków Jordanowskich, Amfiteatru czy budowy tężni w parku miejskim, zainstalowano 9 nowych kamer oraz wymieniono 2 wyeksploatowane przy skrzyżowaniu Rynek - Kaliska i Głogowska - Plac Bankowy - wyjaśnia Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wlkp. 

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również