iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl


Reklama - EUROWARSZTAT TOMIK

Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM
Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu ostrowskiego.


Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Ostrów Wielkopolski

Kaliska filmówka w Mediatece

2018-12-19 13:12:00

W piątek, 14 grudnia Studium Animatorów Kultury z Kalisza zagościło w Mediatece. O godzinie 18.00 rozpoczął się bowiem przy ul. Kolejowej 24b w Ostrowie Wlkp. przegląd etiud filmowych autorstwa studentów kaliskiej „filmówki”.

„Film” to najnowsza specjalizacja w historii szkoły, która z powodzeniem od kilkudziesięciu lat kształci animatorów kultury. Absolwentami PSAK są nie tylko reżyserzy i instruktorzy amatorskich grup teatralnych, nie tylko tancerze i choreografowie najlepszych grup tańca współczesnego i teatrów tańca, ale także menedżerowie, trenerzy, kierownicy i dyrektorzy wszystkich rodzajów placówek twórczych i upowszechniania kultury w całej Polsce. Od wielu lat  szkoła  gromadzi w swoich murach m.in. osoby fascynujące się fotografią, więc nie trzeba było długo czekać na tych, którzy zapragnęli stać się  artystami spod skrzydeł X muzy.

 

Działalność studentów nowego kierunku już od pierwszych miesięcy była na tyle spektakularna, że dość szybko zaczęto w mieście mówić o tzw. „kaliskiej filmówce”.  W budynku przy ulicy Podmiejskiej panuje twórcza atmosfera, pisze się scenariusze, realizuje zdjęcia filmowe, montuje etiudy, dokumenty, reklamy, filmy promocyjne… Już w pierwszym semestrze studenci filmowego kierunku poznawali nie tylko najważniejsze kierunki z historii kinematografii i ABC języka filmu, ale także warsztat operatora i reżysera. Na egzamin mieli przygotować trzyminutową etiudę dokumentalną poświęconą bohaterowi, którego lubią, cenią, pragną pokazać szerszej widowni. Kolejnym wyzwaniem była etiuda fabularna. Zajęcia poświęcone mediom cyfrowym zaowocowały zaś reklamami i vlogami. Program studiów przewiduje bardzo szerokie spojrzenie na najciekawsze aspekty kultury audiowizualnej. Semestr zaś kończy się publicznym pokazem studenckich prac, warto dodać, że wśród autorów etiud są także młodzi  twórcy z Ostrowa.

Piątkowy pokaz w Mediatece  stworzył możliwość obejrzenia najlepszych prac studentów PSAK, a także porozmawiania z nimi o inspiracjach i twórczych metodach.

 

 Reklama w Gazecie InternetowejAutopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Zapytaj prawnika

Reklama SMOK AUDIO


Autopromocja - Zamów reklamę w lokalnej Gazecie InternetowejiOstrowWlkp.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - iostrowwlkp.pl