iOstrowWlkp.pl reklamy
Tenis stołowy

Kadeci rywalizowali przy stole

Zdjęcie: powiat-ostrowski.pl

Gabriela Lubieniecka, Amelia Kucharska, Franciszek Mielcarek to trójka kadetów, podopiecznych Małgorzaty Dudzińskiej z Ludowego Klubu Sportowego Orzeł Wysocko Wielkie, która walczyła w Raszkowie podczas Mistrzostw Wielkopolski kadetek i kadetów, które odbyły się pod patronatem starosty ostrowskiego.

W turnieju gier indywidualnych dwójka zawodników z Orła  Gabriela Lubieniecka oraz Franciszek Mielcarek, po pięknych pojedynkach zdobyli tytuły indywidualnych Wicemistrzów Wielkopolski kadetów na 2023 rok, a Amelia Kucharska została piątą zawodniczką w Wielkopolsce.

Dodatkowo Franciszek Mielcarek wygrał kwalifikacje wojewódzkie i uzyskał awans na Mistrzostwa Polski kadetów i dołączył do swojej koleżanki klubowej G. Lubienieckiej, która udział w zawodach wywalczyła już wcześniej uzyskując limit imienny z uwagi na wysokie miejsce na liście ogólnopolskiej.

Ta dwójka zawodników to jedyni zwodnicy z powiatu ostrowskiego, którzy wezmą udział w MP kadetek i kadetów. Ogólnie reprezentacja Wielkopolski na będzie liczyć trzech zawodników oraz cztery zawodniczki.

W drugiej części sobotnich Mistrzostw Wielkopolski rozegrano turniej drużyn klubowych. Drużyna z powiatu ostrowskiego w składzie: Amelia Kucharska, Gabriela Lubieniecka uległa tylko jednej drużynie ze Śmigla i zdobyła tym samy tytuł Wicemistrzyń Wielkopolski kadetek.

Źródło: powiat-ostrowski.pl

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również