iOstrowWlkp.pl reklamy
Pod naszym patronatem

Już w sobotę pierwsze wydarzenia w ramach tegorocznych Dni Karpia! Sprawdź, co będzie się działo

Już w najbliższą sobotę, 4 września rozpocznie się tegoroczna edycja Dni Karpia. Regionalne święto potrwa aż do 11 listopada i na przestrzeni ponad dwóch miesięcy dostarczy turystom oraz miejscowym wielu ciekawych atrakcji. Poznaj już dziś bogaty program wydarzenia.

Szczegóły całego cyklu wydarzeń poznaliśmy wczoraj, na konferencji prasowej, która odbyła w Gospodarstwie Rybackim w "Rudzie Żmigrodzkiej", gdzie dodatkowo dziennikarze mogli spróbować pysznych dań rybnych, zobaczyć jak działa gospodarstwo rybackie oraz jak odbywają się zajęcia edukacyjne. Z pewnością ciekawostką, którą można było zobaczyć był także odłów ryb prowadzony metodą tradycyjną.

 

Dolina Baryczy to niezwykły region Polski leżący na pograniczu Dolnego Śląska i Wielkopolski. Malownicza okolica dostarcza turystom idealnych warunków do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Dni Karpia to świetna okazja, żeby poznać bliżej Dolinę Baryczy i jej dziedzictwo kulturowe, rozsmakować się w pysznej kuchni i zgłębić uroki tamtejszego krajobrazu.

Tej jesieni nie zabraknie inicjatyw o charakterze plenerowym i kulinarnym. W programie również, tak nierozerwalnie związane z Dniami Karpia, zawody wędkarskie. Na mapie lokalnych wydarzeń ponownie znajduje się Kreatywny Obiekt Multifunkcyjny z Milicza, który turystów zaprasza na zwiedzanie m.in. wyjątkowego Muzeum Bombki.

Specjalnie z okazji Dni Karpia KOM został przygotowany całodzienny program turystyczny dla całej rodziny. Zaczniecie aktywnie – pieszo lub rowerem – wybierając jedną z autorskich tras po najciekawszych atrakcjach Doliny Baryczy. W międzyczasie będziecie mieli okazję zwiedzić Muzeum Bombki, które zdradzi wam wspaniałą historię wielkiej lokalnej manufaktury. Wreszcie – skończycie na pysznym posiłku przygotowanym z regionalnych certyfikowanych specjałów.

 

 

W ramach biletu:

  • pakiet Kreatywny KOMpas z opisem trasy wycieczkowej i grą terenową
  • wejście do Muzeum Bombki z audioprzewodnikiem
  • voucher na regionalny lunch (o wartości 30 PLN)

Cena biletu: 65 zł

 

 

Pakiet atrakcji objętych biletem można zrealizować w każdy weekend, aż do 3 października 2021. Na stronie www.kom.edu.pl w zakładce "wycieczki rodzinne" znajdują się do wyboru szlaki: rowerowa trasa dawnej kolejki wąskotorowej, rowerowa trasa przez lasy i stawy oraz pieszy szlak po atrakcjach Milicza. Do każdej z nich opracowany został kreatywny przewodnik – gra terenowa z zadaniami i łamigłówkami.

 

 

Więcej na temat całości tego przedsięwzięcia oraz szczegółowy program na ponad dwa miesiące wydarzeń w poniższym artykule. Z pewnością, każdy najdzie coś dla siebie. Zachęcamy do udziału!

 

Ruszamy z Dniami Karpia. Będzie się działo!

 

 

Poniżej galeria zdjęć z konferencji prasowej w Gospodarstwie Rybackim w "Rudzie Żmigrodzkiej".

- Fotorelacja -


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również