iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wlkp.

Już niedługo bilety kupimy w biletomatach

2018-10-30 09:27:54
Zdjęcie: UM Ostrów Wlkp.
W ostrowskim Urzędzie Miejskim podpisana została umowa na dostawę, montaż i uruchomienie 55 sztuk biletomatów. Wykonawcą tej inwestycji została firma MERA Systemy z Grodziska Mazowieckiego. W Ostrowie zamontowanych zostanie 5 biletomatów stacjonarnych oraz 50 mobilnych. Koszt całego przedsięwzięcia to blisko 3,4 mln zł.

MERA Systemy jest wiodącym polskim producentem biletomatów oraz nowoczesnych rozwiązań dla transportu publicznego. Firma zaoferowała najniższą cenę w przetargu – 3 361 897,19 zł brutto – najszybszy serwis oraz 61-miesięczny okres gwarancji.

 

- To kolejne nowoczesne rozwiązanie, które wprowadzamy w naszym mieście. Biletomaty stacjonarne zostaną zlokalizowane na najbardziej obleganych przez pasażerów przystankach. Będzie tam można zakupić bilety przy pomocy karty płatniczej, ale również za gotówkę – w przypadku biletomatów stacjonarnych w formie banknotów i bilonu, w mobilnych płatności gotówkowej dokonamy wyłącznie monetami. To kolejne rozwiązanie mające na celu zachęcić ostrowian do korzystania z transportu publicznego, który, dzięki wprowadzaniu innowacji, staje się komfortowy, bezpieczny i niezwykle nowoczesny – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

 

Biletomaty stacjonarne ulokowane zostaną na:

- ul. Głogowskiej,

- ul. Konopnickiej,

- pl. 23 Stycznia,

- ul. Raszkowskiej,

oraz przy Centrum Przesiadkowe na ul. Wojska Polskiego.

 

50 sztuk biletomatów mobilnych zostanie zamontowanych w autobusach MZK.

 

Biletomaty mają być wygodne i proste w obsłudze zarówno dla mieszkańców jaki i obcokrajowców. Zakup biletu autobusowego nie będzie ich jedyną funkcją.

 

- Podróżny będzie mógł włączyć obsługę biletomatu w czterech różnych językach. Poza polskim będzie to angielski, niemiecki i rosyjski. Poza zakupem papierowych biletów jednorazowych urządzenia umożliwiać będą także zakup biletów okresowych poprzez doładowanie karty Ostrowskiego Biletu Elektronicznego, doładowanie wirtualnej portmonetki na karcie Ostrowskiego Biletu Elektronicznego, sprawdzenie stanu karty Ostrowskiego Biletu Elektronicznego – wymienia Janusz Marczak, prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji.

 

W biletomatach stacjonarnych dokonamy płatności gotówkowej zarówno bilonem, jak i banknotami oraz płatności bezgotówkowej przy użyciu kart płatniczych. Biletomaty mobilne będą umożliwiały zakup papierowych biletów jednorazowych, które będą oznaczone jako skasowane. Zapłacimy za nie gotówką - wyłącznie bilonem oraz przy użyciu zbliżeniowych kart płatniczych.

 

- Nowe urządzenia to również skrócenie czasu postoju autobusu na przystanku. Mieszkańcy nie będą musieli już kupować biletów u kierowców, dzięki czemu postój autobusu będzie dużo krótszy. Ostrowskie biletomaty zostaną zamontowane do końca maja 2019 roku – dodaje Bartosz Ziółkowski, prezes Centrum Rozwoju Komunalnego.

 

Dostawa, montaż i uruchomienie 5 biletomatów stacjonarnych i 50 biletomatów mobilnych zrealizowana będzie w ramach projektu pn. „Unowocześnienie transportu miejskiego wraz z innymi działaniami niskoemisyjnymi na terenie Aglomeracji Kalisko - Ostrowskiej” współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

 

 

Źródło: UM Ostrów Wlkp.


Czytaj również

KS PROJEKT SZYMON KARBOWIAK
BISTRO NA TALERZU