iOstrowWlkp.pl reklamy
Wydarzenia

Już jutro Piknik Ekologiczny w Ostrowie Wielkopolskim !

Zielono, rodzinnie i kreatywnie zapowiada się Piknik Ekologiczny w Ostrowie Wielkopolskim. Na EKO spotkanie już w najbliższy piątek, 8 lipca do Parku Miejskiego zaprasza Prezydent Miasta, Beata Klimek. Startujemy o godzinie 12.00, a wspólną zabawę zakończymy o godzinie 17.00.

- Główną ideą pikniku jest oczywiście edukacja ekologiczna, tym razem poprzez zabawę. Tematem przewodnim będzie ponowne wykorzystanie odpadów. Doskonale wiemy, jak ważną rolę odgrywa segregacja. To jej dedykujemy ten piknik, ucząc i uwrażliwiając ostrowian na środowisko naturalne. Wspólnie tego dnia będziemy się bawić w trosce o środowisko – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Organizatorzy, Regionalny Zakład Zagospodarowania Odpadów oraz Urząd Miejski w Ostrowie Wielkopolskim, zadbali o mnóstwo atrakcji.

- Jeśli ochrona środowiska jest ci bliska, nie może cię zabraknąć! – zachęca Marzena Wodzińska,  prezes Regionalnego Zakładu Zagospodarowania Odpadów. I dodaje – Chcemy pokazać mieszkańcom, że bycie EKO nie jest trudnym zadaniem. Zacznijmy od małych kroków. Segregacja odpadów i kompostowanie to doskonałe narzędzie w naszych rękach. Wykorzystajmy je. Podczas Pikniku będziemy rozmawiać o tym, co się z odpadów wytwarza, jak wygląda ich zagospodarowanie – tłumaczy Marzena Wodzińska.

Ostrowianie  będą mogli zobaczyć wyjątkowe eksponaty, które powstały dzięki recyklingowi, m.in.: z butelek PET, stopionego szkła, włókien celulozy, czy paliwa alternatywnego z odpadów komunalnych.

W Parku Miejskim będą także stoiska służb mundurowych: Straży Miejskiej w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie będzie można znakować rowery, Straży Pożarnej oraz Policji. Jak zawsze, pojawią się przedstawiciele Nadleśnictwa Antonin z bogatą ofertą edukacyjna dla dzieci i młodzieży. W trakcie festynu będzie można napić się wody, przygotowanej przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i  Kanalizacji WODKAN S.A. Konkursy i atrakcje przygotował także Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska z Urzędu Miejskiego.

Na najmłodszych czekają zamki dmuchane i zabawa z chustą animacyjną. Organizatorzy przygotowali również koce piknikowe i poczęstunek. To pierwszy tego typu Piknik Ekologiczny w Ostrowie Wielkopolskim. Zapraszamy w piątek, 8 lipca, do Parku Miejskiego. Wspólna zabawa potrwa od 12.00 do 17.00.

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

CERMOTOR
MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI