iOstrowWlkp.pl reklamy
Z powiatu

Jubileuszowe podziękowania

2021-03-24 09:03:00
65 lat istnienia stuknie w tym roku klubowi LZS „Błysk” Daniszyn. Przy tej okazji działacze klubu wybrali się z wizytą do wójta, by podziękować za dotychczasową współpracę i wsparcie. Natomiast impreza jubileuszowa planowana jest na lipiec, podczas Memoriału im. Henryka Młynarczyka. Potrwa cały weekend i obfitować ma w liczne rozgrywki dla dzieci i młodzieży.

- Głównym sponsorem drużyny jest gmina Ostrów Wielkopolski, która regularnie przeznacza pieniądze na utrzymanie drużyny. Oprócz tego, pomaga nam fundusz sołecki przeznaczając pieniądze między innymi na ławki rezerwowych i kosę spalinową – wskazują działacze z Daniszyna.

LZS „Błysk” Daniszyn prowadzi sekcję piłkarską. Drużyna seniorów z Daniszyna, trenowana przez Krzysztofa  Różańskiego, występuje w rozgrywkach B-klasy. Klub stawia także na szkolenie młodzieży biorąc udział m.in. w programie  "Klub", prowadzonym i finansowanym przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.  

- W tym roku piłkarska młodzież z Daniszyna zostanie po raz pierwszy zgłoszona do rozgrywek – mówi Piotr Niśkiewicz, działacz piłkarski i jednocześnie zawodnik z Daniszyna.

Piłkarze "Błysku" swoje mecze rozgrywają na stadionie w Daniszynie, o który dbają jak o swój dom. Dlatego często włączają się do poprawy stanu swoich obiektów sportowych czy murawy.

Postawiliśmy magazyn na sprzęt sportowy, remontując na ten cel betonowy barak. Własnym sumptem wykonaliśmy też łazienkę. Doprowadziliśmy ciepłą wodę i zamontowaliśmy prysznice. Z funduszu sołeckiego dostaliśmy też pieniądze na postawienie ławek rezerwowych na boisku. Postawiliśmy również trybuny na 80 osób - wylicza Piotr Niśkiewicz.

(alf)Czytaj również

ALFALINE HURTOWNIA ELEKTRYCZNA OSTRÓW WLKP.
BISTRO NA TALERZU 2