Z powiatu

Jubileusz OSP Biskupice Ołoboczne i odznaczenia dla strażaków

Jubileusz OSP Biskupice Ołoboczne i odznaczenia dla strażaków
Zdjęcie: noweskalmierzyce.pl

24 maja OSP Biskupice Ołoboczne obchodziło 100-lecie swojego istnienia. Wydarzenie to połączono z obchodami, w których udział wzięli druhowie ze wszystkich siedmiu jednostek działających na terenie gminy Nowe Skalmierzyce.

Z okazji jubileuszu burmistrz Jerzy Łukasz Walczak przekazał OSP Biskupice Ołoboczne przyczepę do przewozu sprzętu strażackiego. Jednostka wzbogaciła się także o sprzęt o wartości 10 tys. zł.

Wydarzenie było okazją do podziękowań, podsumowań i rozmów o planach na przyszłość. Jednocześnie 20-lecie na stanowisku prezesa jednostki świętował Jerzy Kwiasowski.

Wręczone odznaczenia i wyróżnienia:

  • Złoty Medal za Zasługi dla Pożarnictwa: Mariusz Długiewicz
  • Srebrny Medal za Zasługi dla Pożarnictwa: Tomasz Domański, Adrian Nowacki, Marcin Rzekiecki, Sławomir Szymczak, Jarosław Wiesner, Robert Wiesner
  • Brązowy Medal za Zasługi dla Pożarnictwa: Michał Banasiak, Łukasz Fabian, Mariusz Marczak, Piotr Ratajczyk, Damian Szulc
  • Odznaka „Wzorowy Strażak”: Mateusz Gawron, Martin Kaźmierczak, Kamil Mukalski, Mikołaj Sztukowski
  • Odznaczenie „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce: Bernard Doktór, Sławomir Szymczak, Robert Wiesner, Alina Ząbek, Piotr Sztukowski, Adam Witek, Grzegorz Lewandowski, Marian Armanowski, Ryszard Rokicki
  • Medal Honorowy im. Bolesława Chomicza: Marian Wielanek
  • Brązowa Odznaka MDP: Zuzanna Potasznik, Alicja Długiewicz, Zuzanna Wasielewska, Angelika Rybka, Przemysław Cebulski, Julia Wolniaszek, Michalina Ratajczyk, Antonina Ratajczyk
  • Srebrna Odznaka MDP: Aleksandra Kędzia, Zuzanna Betka

Źródło: noweskalmierzyce.pl




Z regionu


Czytaj również

iOstrowWlkp.pl reklamy
WALBET

iOstrowWlkp.pl reklamy