iOstrowWlkp.pl reklamy
Z powiatu

Jubileusz 25-lecia kapłaństwa i festyn rodzinny w Skalmierzycach

Zdjęcie: A. Liebert i D. Smułka
Przy Sanktuarium Maryjnym w Skalmierzycach odbył się festyn rodzinny, który zorganizował proboszcz parafii ks. kan. Sławomir Nowak. Patronat honorowy nad imprezą objął burmistrz Skalmierzyce Jerzy Łukasz Walczak. Dzień Matki nie był jedyną okazją do świętowania, bowiem tego dnia ks. Nowak obchodził jubileusz 25-lecia kapłaństwa.

W uroczystej mszy świętej w intencji jubilata uczestniczyli przedstawiciele samorządu, parlamentu i duchowieństwa, przyjaciele, rodzina, parafianie, delegacje wielu organizacji społecznych i wsi a także poczty sztandarowe.

Ks. kan. Sławomir Nowak dał się poznać jako świetny zarządca oraz organizator, który potrafi zjednać wokół siebie mnóstwo osób chcących mu pomóc w podejmowanych inicjatywach na rzecz parafii. Jak sam potwierdza: nie mając nic, można zrobić wiele – tylko potrzeba wiary i ufności. Dzisiaj dziękuję Bogu za dar kapłaństwa i za to, że spojrzał na mnie i powiedział – pójdź za mną. Wyjątkowy charakter uroczystości skłonił wielu do złożenia jubilatowi podziękowań i życzeń. - W dniu srebrnego jubileuszu święceń kapłańskich proszę przyjąć gratulacje oraz z serca płynące podziękowania za dar Księdza kapłańskich rąk. Wdzięczność tę wyrażam nie tylko w imieniu swoim, ale również mieszkańców Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce, którym towarzyszy Ksiądz podczas wszelkiego rodzaju ważnych dla naszej wspólnoty wydarzeń – dziękował burmistrz Jerzy Łukasz Walczak. Życzenia złożyli także m.in.: poseł na Sejm RP Tomasz Ławniczak, starosta ostrowski Paweł Rajski, delegacje organizacji społecznych oraz wsi.

 

Festyn rodzinny rozpoczął występ Miejsko-Gminnej Orkiestry Dętej przy OSP Skalmierzyce na czele z jej dyrygentem – Wojciechem Musiałem, pod batutą którego muzycy wykonali polskie i zagraniczne standardy muzyki rozrywkowej. Po nich scenę opanowały dwa zespoły rockowe – Dżem Cover Band oraz legendarny zespół Lombard, który zagrał swoje największe przeboje: „Szklaną pogodę”, „Śmierć dyskotece!” czy wykonane wraz z jubilatem „Przeżyj to sam”. Discopolową gwiazdą festynu była formacja Weekend, której hit z 2012 roku – „Ona tańczy dla mnie” – zanotował prawie 120 milionów wyświetleń w serwisie YouTube. Poza doznaniami muzycznymi dla uczestników przewidziano stoiska gastronomiczne, darmową grochówkę, wesołe miasteczko i dmuchańce oraz tort, który ks. Nowak osobiście kroił i częstował ludzi. Na zakończenie dla najbardziej wytrwałych odbyła się zabawa taneczna.

 

 

 


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI