iOstrowWlkp.pl reklamy
Ciekawostki

Językowy sukces IV LO

2022-06-13 08:05:49
Zdjęcie: ostrowwielkopolski.pl

Bezapelacyjnym sukcesem uczniów klas językowych IV LO im. Fryderyka Chopina w Ostrowie Wielkopolskim zakończył się organizowany cyklicznie przez Zakład Filologii Angielskiej kaliskiej filii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu konkurs językowy.


II Angielskie Dyktando Językowe odbyło się w auli im. Profesora Jerzego Rubińskiego na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym UAM w Kaliszu, a polegało na zapisaniu jednego krótkiego tekstu w języku angielskim, odczytanego przez rodzimego użytkownika języka angielskiego, odsłuchanego dwukrotnie. Komisja Konkursu oceniała nie tylko prawidłowy zapis tekstu w języku angielskim, ale również zachowanie poprawnej interpunkcji.

 

Czworo reprezentantów IV LO zostało wyłonionych w szkolnych eliminacjach, w których brało udział ponad 40 uczniów. W kaliskim finale uczestniczyli uczniowie ze szkół ponadpodstawowych Ziemi Kaliskiej, do których ten konkurs jest adresowany, więc rywalizacja była zacięta. Językowcy z ostrowskiej „Czwórki” okazali się bezkonkurencyjni zajmując trzy pierwsze miejsca. Zwyciężczynią II Angielskiego Dyktanda Językowego została Wiktoria Konieczna, II miejsce zajęła Maja Maryniaczyk, a III miejsce Bartosz Osiński. Uczniowie przygotowywani byli przez Karolinę Halczuk- nauczyciela z IV LO w Ostrowie Wielkopolskim.

Warto zauważyć, że pierwszą edycję konkursu wygrała uczennica IV LO Aleksandra Smorawska, a wyróżnienie zdobyła Patrycja Hadaś.

Źródło: ostrowwielkopolski.pl


Czytaj również

KS PROJEKT SZYMON KARBOWIAK
BISTRO NA TALERZU