iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

Jeszcze kilka miesięcy utrudnień na Środkowej

Na ulicy Środkowej w Ostrowie Wielkopolskim trwa rozbudowa i przebudowa drogi.

Na ulicy Środkowej trwa rozbudowa i przebudowa drogi. Obecnie na odcinku od ulicy Grabowskiej do Drzymały ustawiono krawężniki i krok po kroku "rośnie" nam tu chodnik. Wcześniej wykonano tu kanalizację deszczową, teraz jest ona budowana w dalszej części inwestycji. Na części drogi powstanie ścieżka rowerowa. Jednym z ostatnich etapów zadania będzie wykonanie jezdni na ponad kilometrowym odcinku od ulicy Wylotowej do Grabowskiej. Zaprojektowano także nowe oznakowanie poziome i pionowe, w tym zastosowanie znaków aktywnych na przejściach dla pieszych.

 

- To długa i istotna ulica we wschodniej części Ostrowa Wielkopolskiego. Jezdnia nie posiadała krawężników, a nawierzchnia była w bardzo złym stanie. Brakowało tu chodników i zjazdów do posesji. Ruch pieszych odbywał się po jezdni lub po poboczu gruntowym. To się zmieni - podkreśla Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

 

Inwestycja ma zostać zakończona w połowie 2023 roku.

 

- Cieszę się, że moje wielomiesięczne zabieganie o tę ważną inwestycję dla mieszkańców osiedla Pruślin przyniosło  wymierny skutek. Jeszcze raz dziękuję władzom Ostrowa Wielkopolskiego za przychylność i zaangażowanie. Połączył nas wspólny cel - bezpieczeństwo ostrowian - mówi Szymon Matyśkiewicz, radny miejski.

 

Koszt rozbudowy i przebudowy ulicy Środkowej to niemal 5 mln złotych, ale niemal połowa tych środków to pozyskane dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również