iOstrowWlkp.pl reklamy
Edukacja

Jedna szkoła - wiele możliwości!

Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 3 im. Jana Pawła II to szkoła, która od bardzo wielu lat kształci fachowców w wielu zawodach. Profesjonalna, dobrze wykwalifikowana kadra szkoły przekazuje z pasją swoją wiedzę i umiejętności.

Szkoła oferuje wykształcenie adekwatne do zapotrzebowania lokalnego rynku pracy. Placówka cieszy się szacunkiem i zaufaniem w środowisku całego regionu. Atutami placówki są: współpraca zagraniczna z Portugalią, Niemcami i Grecją w zakresie praktyk i staży zawodowych dla uczniów i absolwentów, realizowane projekty unijne, m.in. Erasmus+ dla młodzieży i nauczycieli oraz to, iż jest od wielu lat ośrodkiem egzaminacyjnym w wielu zawodach.

 

Placówka stawia na współdziałanie i partnerstwo. Partnerami szkoły są:

 • Krotoszyńska Izba Rzemieślnicza

 • Mahle Polska sp. z o. o.

 • Hotel-Restauracja Wawrzyniak

 • Wyższa Szkoła Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu

 • Centrum Wsparcia Rzemiosła Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu

 • Bolsius Polska Sp. z o. o.

 • Bistro cafe & tapas

 

Szkoła solidnie uczy zawodu, czego wynikiem jest bardzo wysoka zdawalność na egzaminach potwierdzających kwalifikacje w zawodzie.

 
 
OFERTA EDUKACYJNA
 
 
 

         TECHNIKUM NR 3         

 

 TECHNIK USŁUG KELNERSKICH 

 Z INNOWACJĄ BARMAŃSKĄ I DIETETYKĄ 

 

Przygotowuje salę do obsługi konsumentów, nakrywa i dekoruje stoły, serwuje zamówione potrawy i napoje oraz udziela porad w zakresie ich doboru, obsługuje przyjęcia, targi, bankiety, konferencje, wykonuje pracę na stanowisku kelnera, barmana, sommeliera, baristy lub szefa obsługi kelnerskiej, obsługuje gości w recepcji.

Praca: restauracje, kawiarnie, firmy cateringowe, puby, bary, pensjonaty, hotele, biura podróży, sekretariaty, własna działalność gospodarcza.

 
 
 

 TECHNIK ELEKTRYK 

 

Montuje, naprawia, obsługuje, konserwuje instalacje i urządzenia elektryczne i elektroniczne, wykonuje przyłącza energetyczne, naprawia silniki elektryczne, naprawia uszkodzone rozdzielnie energii elektrycznej.

Praca: energetyka, zakłady produkcyjne i naprawcze, firmy rzemieślnicze, budowa nowych obiektów, własna działalność gospodarcza.

 

 

 

 TECHNIK MECHATRONIK - NOWOŚĆ! 

 

Projektuje części oraz zespoły maszyn i urządzeń mechanicznych z wykorzystaniem technik komputerowych, wykorzystuje nowoczesne techniki sterowania maszynami i urządzeniami łączące w sobie elektronikę, informatykę, mechanikę, automatykę i robotykę, opracowuje dokumentację techniczną urządzeń i systemów mechatronicznych, instaluje i obsługuje systemy sieciowe transmisji danych, montuje i demontuje, uruchamia oraz diagnozuje urządzenia i systemy mechatroniczne.

Praca: przedsiębiorstwa o zautomatyzowanym i zrobotyzowanym cyklu produkcyjnym, serwisy samochodowe, sprzętu RTV i AGD, zakłady produkujące i serwisujące sprzęt mechatroniczny, firmy zajmujące się programowaniem sterowników przemysłowych PLC i CNC, przemysł elektromaszynowy, samochodowy, stacje serwisowe i diagnostyczne, przemysł spożywczy, przemysł medyczny, lotnictwo, żegluga, usługi, własna działalność gospodarcza.

 
 
 

 TECHNIK USŁUG FRYZJERSKICH 

 Z INNOWACJĄ KOSMETOLOGICZNĄ 

 

Wykonuje zabiegi pielęgnacyjne włosów, wykonuje strzyżenie i koloryzację włosów, zajmuje się stylizacją fryzur, wykonuje farbowanie brwi i rzęs, przedłuża i zagęszcza włosy, wykonuje keratynowe prostowanie włosów, wykonuje trwałą ondulację, wykonuje profesjonalny makijaż i zdobi paznokcie.

Praca: salony fryzjerskie, salony kosmetyczne, salony odnowy biologicznej, własna działalność gospodarcza.

 

 
 
 

 ♦ BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA NR 1 ♦ 

 
 • operator obrabiarek skrawających
 • mechanik pojazdów samochodowych
 • fryzjer
 • kucharz
 • kelner z innowacją barmańsko–sommelierską - NOWOŚĆ!
 • sprzedawca
 • elektryk
 • inne zawody ujęte w klasyfikacji zawodów szkolnictwa branżowego w oddziałach wielozawodowych
 
 
Źródło: *Artykuł sponsorowany


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również