iOstrowWlkp.pl reklamy
Z policji

Jechali za szybko

2017-06-19 12:06:26
Zdjęcie: Archiwum
W czwartek, tylko w ciągu jednego dnia, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali, aż pięcioro kierujących, którzy zdecydowali się zlekceważyć ograniczenia prędkości na terenie zabudowanym i jechali znacznie powyżej prędkości dopuszczalnej.

W Ostrowie Wielkopolski policjanci zatrzymali 37-letnią kobietę, kierującą samochodem marki Toyota, która w obszarze zabudowanym jechała z prędkością 112 km/h, przy obowiązującym ograniczeniu do 50km/h.

 

Kolejny kierujący, jadący ze znaczną prędkością volkswagenem, został zatrzymany w miejscowości Psary. Okazało się, że 46-latek jechał 103 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h.

 

Nieco później, w tym samym miejscu policjanci zatrzymali 28-letniego kierującego mercedesem, który przekroczył prędkość aż o 77 km/h, jadąc 127 km/h.

 

Również w Psarach policjanci zatrzymali 29-letnią kierującą seatem, która przekroczyła prędkość o 52 km/h.

Ostatni z kierujących, zatrzymany w Śliwnikach 23-letni kierowca nissana, przekroczył prędkość o 55 km/h, jadąc z prędkością 115 km/h przy ograniczeniu do 60 km/h.

 

Za powyższe wykroczenia kierujący zostali ukarani mandatami karnymi oraz na ich konta wpłynęło po 10 punktów karnych. Ponadto, każdemu zatrzymano uprawnienia do kierowania pojazdami, które zostaną przesłane do właściwego starosty, który w formie decyzji administracyjnej zatrzyma ten dokument na 3 miesiące.

 

Ostrowska policja apeluje:

Pamiętajmy, że nadmierna prędkość, to ciągle główna przyczyna wypadków drogowych. Wielu kierowców jadąc za szybko, ryzykuje życie i zdrowie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego tak ważna jest zmiana nawyków i przyzwyczajeń kierowców. Im więcej osób będzie poruszało się z dozwoloną prędkością, tym na naszych drogach będzie bezpieczniej.

Źródło: KPP Ostrów Wlkp.


Czytaj również

KS PROJEKT SZYMON KARBOWIAK
BISTRO NA TALERZU