iOstrowWlkp.pl reklamy
Z powiatu

Jechali ponad 100 km/h w terenie zabudowanym

Ostrowscy policjanci podczas kontroli drogowej na sporym przekroczeniu dopuszczalnej prędkości zatrzymali 23 i 26-latka. Kierujący jechali ponad 100 km/h w obszarze zabudowanym.

26-latek w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, kierował BMW z prędkością 112 km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy, został ukarany mandatem w wysokości 2 000 złotych oraz 14 punktami karnymi.

Kolejny kierujący, który stracił uprawnienia do kierowania pojazdami to 23-latek. Mężczyzna osobowym seatem przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 56 km/h. Kierujący został ukarany mandatem w wysokości 1 500 złotych i 13 punktami karnymi.

- Przypominamy kolejny raz, że każdy kto wsiada za kierownicę swojego pojazdu odpowiada nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale także za życie i zdrowie innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy, aby jeździć zgodnie z przepisami i stosować się do ograniczeń wynikających z przepisów ruchu drogowego. Brawura i ryzykowne zachowania mogą doprowadzić do poważnego w skutkach wypadku drogowego - informuje policja.

- Przypomnijmy, również że za przekroczenie dopuszczalnej prędkości taryfikator przewiduje grzywnę w postaci mandatu karnego w kwocie nawet do 2,5 tys. złotych, a w przypadku tzw. recydywy drogowej nawet 5 tys. złotych. Kierującemu naliczane są także punkty karne w zależności od skali przewinienia, a przy przekroczeniu prędkości na obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h funkcjonariusze zatrzymują kierującemu prawo jazdy - dodają mundurowi.

Źródło: KPP Ostrów Wielkopolski

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI